Міністерство закордонних справ України

Київ 18:36

27 жовтня 2017 року у Любліні відбулася наукова конференція «Україна, Польща, Росія: важке минуле, нестабільне майбутнє», організована Католицьким Університетом м.Люблін (КУЛ) у співпраці з міжнародним фондом Конрада Аденауера

01 листопада 2017, 16:48

27 жовтня 2017 року у Любліні відбулася наукова конференція «Україна, Польща, Росія: важке минуле, нестабільне майбутнє», організована Католицьким Університетом м.Люблін (КУЛ) у співпраці з міжнародним фондом Конрада Аденауера. 

У конференції взяв участь Генеральний  консул України в Любліні В.Павлюк, який виступив у ході дискусії з питань порядку денного.

Також були запрошені відомі авторитетні польські та українські науковці-політологи: професор Католицького університету у Львові Я.Кіт, директор Центру Східної Європи В.Балук (українського походження), журналіст Радіо Люблін М.Супечинський, професори КУЛ та Університету ім.М.Кюрі-Склодовської.

Головною метою конференції було вироблення спільних точок зору на сторінки історії українсько-польських відносин, впливу Росії, оцінка її діям як в минулому, так і в сучасних умовах по відношенню до Польщі та України; знаходження шляхів розвитку українсько-польських стосунків в умовах триваючої агресії з боку РФ,  недопущення негативного впливу окремих трагічних сторінок історії на традиційно добросусідський характер відносин України та Польщі. Обговорювалася необхідність підтримання консолідації зусиль, підвищення рівня довіри та співпраці між Україною та Польщею, а також з Європейським Союзом, недопущення росту ворожнечі між народами задля створення надійного бар’єру проти провокацій та агресивних дій російської влади.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері, сторони домовилися продовжувати регулярні зустрічі, розширяти їх аудиторію з залученням ЗМІ, дійшли однозначної згоди, що у багаторічній історії стосунків між Україною та Польщею переконливо переважають позитивні події і спільні досягнення, які мають зміцнюватися теперішнім і майбутніми поколіннями.

Також Генеральний консул В.Павлюк провів 27.10.2017 р. зустріч з проректором КУЛу А.Кічінським з метою обговорення питань, пов’язаних з навчанням в Університеті українських студентів, яких з цього року навчається вже більше 450. Генконсул наголосив на важливості забезпечення їм можливості розвивати і зберігати українські традиції, заохочувати створення українських студентських гуртків, проведення спільно з польською молоддю культурних та інших заходів, які б служили згуртуванню та зміцненню доброзичливих українсько-польських стосунків.

Останні новини

Щодо заходу з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також роковин Ходжалинської трагедії в Азербайджані | Сьогодні, 17:19

22 лютого 2018 р. в Сумгаїті, за підтримки Посольства України в АР, діаспорською організацією «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт» проведено круглий стіл «Реквієм пам’яті загиблим за свободу і незалежність. Спільність ідей і цілей: Азербайджан-Україна». Цей захід був присвячений відзначенню в Україні Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також в Азербайджані – роковин Ходжалинської трагедії.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes