Міністерство закордонних справ України

Київ 11:37

Зустріч із неапольським художником Сабатіно Шіа, автором творів про Голодомор-геноцид в Україні

04 листопада 2017, 12:37

3 листопада 2017 року в Генеральному консульстві України в Неаполі відбулася зустріч із неапольським художником Сабатіно Шіа, автором художніх творів про Голодомор-геноцид в Україні 1932-33 років.

Він подарував своїх 5 картин на цю тему Національному музею «Меморіал жертв Голодомору», де вони поповнять нинішню експозицію. 

Автор висвітлює проблематику Голодомору ініціативно і персоніфіковано, зображаючи в алегоричній формі казкових персонажів, які символізують сталінський режим та жертви Голодомору. Це - перший випадок, коли сучасний художник із Італії присвячує свої роботи темі Голодомору.

С.Шіа, окрім як художник, є також автором численної прози, де в жанрі казки висвітлює актуальні проблеми сьогодення.

Про визнання С.Шіа в творчих колах свідчить також той факт, що він у 2006 році виступив співавтором книги «Альда та я», написаної разом з відомою письменницею Альдою Меріні (власниця багатьох літературних відзнак, на честь якої було започатковано престижну премію у жанрі поезії, високо відзначену президентом Італії Дж.Наполітано).

Перша презентація творів С.Шіа на тему Голодомору відбулася 17 січня 2017 року в Генконсульстві в рамках наукової конференції за участю одного з провідних італійських дослідників цієї теми. Вона засвідчила непідробний інтерес художника до історії голодоморів в Україні, які він сприймає як неприпустиме насильство та геноцид Українського народу.

В умовах, коли Україна аргументовано докладає значні зусилля для визнання міжнародною спільнотою Голодомору як акту Геноциду українського народу, внесок С.Шіа у поширення в Італії інформації про події в Україні 1932-33 років є вкрай важливим. Генеральне консульство дякує автору за його громадянську позицію.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes