Міністерство закордонних справ України

Київ 17:03

У Туреччині відбулася Конференція з нагоди 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною

05 листопада, 09:09

3-4 листопада 2017 року в Карабюкському університеті пройшла Конференція з нагоди 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною. Конференція організована за підтримки Посольства України в Турецькій Республіці спільно з Центром євразійських досліджень (AVIM) та Карабюкським університетом. Участь у заході взяли представники дипломатичних, наукових, політологічних та студентських кіл України та Туреччини. У якості головних спікерів виступили Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, Керівник Центру євразійських досліджень Алев Килич, Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда та Ректор Карабюкського університету Рефік Полат. Учасники обговорили широкий спектр питань, розглянувши українсько-турецькі відносини в історичномому контексті та проаналізувавши їх сучасний стан і перспективи.

Посол України Андрій Сибіга підкреслив, що відносини між Україною та Туреччиною сягають набагато більше ніж 25 років та мають велике історичне минуле.

Андрій Сибіга відзначив позитивні темпи економічного розвитку між двома країнами, зокрема зростання двосторонньої торгівлі на 16%, підкресливши, що Туреччина знаходиться в п’ятірці тогівельних партнерів України.
Посол України також проінформував участиків Конференції про події в Україні, спричинені російською агресією. Глава Української дипмісії наголосив, що Україна високо цінує незмінну позицію Туреччини у питанні підтримки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

В свою чергу Ректор Карабюкського університету Рефік Полат зазначив, що Конференція є гарним прикладом продовження міцних українсько-турецьких відносин. Україна завжди може розраховувати на підтримку Туреччини і, що турецький народ стоїть поруч з народом України і в тяжкі, і в добрі часи.

Керівник Центру євразійських досліджень Алев Килич відзначив високий рівень українсько-турецьких відносин, черговим свідченням якого є результати нещодавнього візиту до України Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Зазначений захід також став чудовою нагодою для налагодження співробітництва між Карабюкським університетом та Прикарпатським університетом.
Того ж дня в приміщенні Університету було презентовано виставку ’50 винаходів, які Україна подарувала світу”.

Завершуючи візит до провінції Карабюк, Посол України в Туреччині Андрій Сибіга також відвідав один з найбільших металугійних заводів Туреччини “Кардемір”.

Останні новини

Посол України в Йорданії здійснив візит до фармацевтичної компанії «Al-Taqaddom Pharmaceutical Industries» | Сьогодні, 16:53

19 листопада Посол України Сергій Пасько здійснив візит на завод йорданської фармацевтичної компанії «Al-Taqaddom Pharmaceutical Industries» (TQ Pharma), де провів переговори з керівництвом підприємства Ф.Мурадом, М.Сулейманом та іншими членами ради директорів.

УКРАЇНА НА ВІДЕНСЬКИХ РІЗДВЯНИХ ЯРМАРКАХ | Сьогодні, 16:38

Ніде не святкують Різдво так, як в Австрії. І ми раді, що українські подарунки від фірми UkrGifts стали невід'ємною складовою віденських різдвяних ярмарків. 

ХІ Загальнопольські дні українського театру | Сьогодні, 15:13

17-18 листопада 2017 року Консул-керівник Консульства України в Гданську Л.Л.Захарчишин взяв участь в ХІ Загальнопольських днях українського театру та заходах приурочених до роковин голодомору 1932-33 років і 70-ття акції «Вісла», організованих Ольштинським відділенням ОУП (керівник Степан Мігус).

Посол України Б.Гуменюк: "100-річчя Української Революції" (міркування) | Сьогодні, 14:55

Сторіччя українського визвольного руху, який розпочався в далекому 1917 р., свідчить про те, що Україна з труднощами, але невпинно докладає вагомих, принципово важливих зусиль, щоб вписатися в мінливу реальність, забезпечити в ній стабільний розвиток. Наш європейський, цивілізаційний вибір тому запорука. 

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes