Міністерство закордонних справ України

Київ 05:47

Пізнай Берлін українською! На всіх 30 екскурсійних автобусах «Berlin City Circle» запрацював україномовний аудіогід

07 листопада 2017, 17:06

Пізнай Берлін українською!  

 

На початку листопада на всіх 30 екскурсійних автобусах «Berlin City Circle» запрацював україномовний аудіогід. Німеччина стала однією з перших країн ЄС, де можна почути аудіоекскурсію українською. Відтепер тексти про німецьку столицю лунатимуть голосами зірок українського радіо.

6 листопада в самому серці історичного центру Берліна Посол України у Німеччині Андрій Мельник урочисто наклеїв український прапорець на один з автобусів «Berlin City Circle» і у такий спосіб офіційно дав старт україномовному туру:

 «Ми невипадково ініціювали створення україномовного аудіогіду Берліні під час проведення Року української мови у ФРН. Нам було важливо, аби українські гості почувалися комфортно у німецькій столиці і не відчували бар’єрів для пізнання її багатої культури та історії. Нам приємно щораз чути слова вдячності від українських туристів за цей важливий допоміжний інструмент для знайомства з Німеччиною. Моя велика подяка за підтримку і допомогу в реалізації проекту українській волонтерській ініціативі GuideUA і особисто зірковим модераторам Radio ROKS Соні Сотник і Сергію Зеніну, чиїми голосами українська мова відтепер лунатиме у Берліні».

Запуск україномовного аудіогіду у Німеччині планувався давно, а після запровадження для України безвізового режиму з Євросоюзом, став дуже доречним. Адже кількість українських туристів у ФРН значно збільшилася, зокрема, за перше півріччя кількість українців, які відвідали Німеччину і зупинилися в готелі, зросла на 26% і становила 14 тисяч осіб. Хоча близько 700 тисяч українців вивчають німецьку мову, та далеко не всі українські туристи нею володіють, але мають величезне бажання пізнати Німеччину.

 Запуск україномовного аудіогіду було здійснено в рамках Року української мови у Німеччині. Рік української мови у Німеччині 2017/18 - проект Посольства України в Німеччині, покликаний поглибити українсько-німецький діалог та надати нового імпульсу для співпраці між Україною та Німеччиною у сферах освіти та культури. З цією метою Посольство уже організувало низку заходів: участь України на Франкфуртському книжковому ярмарку, проведення тижня Української культури, презентацію нового роману Сергія Жадана про Донбас і війну - “Інтернат”, а також запланувало ще багато унікальних заходів та кампаній. 

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes