Міністерство закордонних справ України

Київ 05:45

В Любляні відбувся українсько-грузинський круглий стіл «Східне партнерство: європейська перспектива для України та Грузії»

08 листопада 2017, 11:43

07 листопада 2017 року в м.Любляна відбувся українсько-грузинський круглий стіл «Східне партнерство: європейська перспектива для України та Грузії», організований Посольством України та Посольством Грузії в Словенії за сприянням Словенського панєвропейського руху, участь у якому взяло більше 50 представників політичних та ділових кіл.

Головною метою заходу було обговорення спільного стратегічного бачення подальшого розвитку СхП, а також європейських перспектив України та Грузії.

Захід відкривав Посол України в Словенії М.Ф.Бродович. Під час свого виступу Посол України висвітлив основні пріоритети Української  держави на 5-му саміті Східного партнерства. Окрему увагу було приділено ініціативі 3-х країн – «тріо-документ», який визначає спільне стратегічне бачення України, Грузії та Молдови подальшого розвитку ініціативи СхП на період до 2020 р., зокрема перехід від політичного діалогу до практичної співпраці, а також підкреслено, що ЄС має «тримати свої двері відчиненими» для того, щоб будь-яка європейська держава мала змогу вступила до Союзу, оскільки розширення є одним із ключових елементів зовнішньої політики організації.

М.Ф.Бродович також привернув увагу аудиторії до необхідності активнішої участі ЄС у врегулюванні питань, які стосуються безпеки, зокрема міграції, кібертероризму  та пропаганди, оскільки проактивна позиція країн-членів ЄС у питаннях, пов’язаних з вирішенням конфліктів в країнах СхП, значною мірою сприятиме стабілізації ситуації в регіоні.

У рамках заходу також виступили Посол України в Грузії З.Бекая, Представник Європейської Комісії в Словенії З.Станчіч, Президент Словенського панєвропейського руху Л.Гайсер, колишній Міністр оборони Словенії Р.Якіч, Директор Державного бюро Словенії з охорони секретної інформації Д.Божіч, професор Люблянського університету Б.Ферфіла та редактор провідного словенського інтернет видання «Portal Plus» Д.Стейнбух.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes