Міністерство закордонних справ України

Київ 18:47

У США вшанували 85-роковини Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 років

08 листопада 2017, 22:41

У США відбулися заходи з вшанування 85-их роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, організовані Посольством України в США у співпраці з Крайовим комітетом США з визнання Голодомору геноцидом. Зокрема, в Конгресі США відбувся брифінг, присвячений тематиці Голодомору, а також презентація фотовиставки „People of the truth”. Фотовиставка, яку було створено спеціально до зазначеного конгресового брифінгу за фінансової підтримки МЗС України у рамках забезпечення позитивного міжнародного іміджу нашої держави та підтримки зв’язків із українцями за кордоном. Виставка покликана розповісти про людей, які, починаючи з 30-х років минулого століття, присвятили свою діяльність пошуку та поширенню правди про трагічні події Голодомору-геноциду в Україні, штучно спричинені радянською владою.

Під час брифінгу в Конгресі США Посол України в США Валерій Чалий наголосив на важливості визнання Сполученими Штатами Голодомору 1932-33 рр. актом геноциду проти українського народу. «Законопроект резолюції щодо Голодомору-геноциду, який сьогодні був внесений на розгляд в Палату Представників - це перший, але дуже важливий крок. Ми раді, що питання українського Голодомору все частіше звучить в Конгресі США. Правда про ці трагічні події, спричинені жорстокими діями радянської влади, має не лише прозвучати на весь світ, а й бути названа своїм справжнім ім’ям - геноцид»,- зазначив Посол.

На конгресовому брифінгу виступили конгресмени Енді Харріс, Білл Паскрел, Дуг Ламборн, конгресвумен Марсі Каптур, а також колишній президент Литви Вітаутас Ландсбергіз та інші почесні гості.

Посол Валерій Чалий вручив почесні грамоти за особистий вклад у боротьбу за визнання Голодомору в Україні геноцидом Голові Філадельфійського відділення УККА Євгену Луціву, члену Конгресової Комісії США по Голоду в Україні Уляні Мазуркевич, а також конгресмену Енді Харрісу та конгресвумен Марсі Каптур.

Раніше цього ж дня Посол України в США разом з дружиною Людмилою Мазукою та співробітниками посольства також взяли участь у комеморативній церемонії, присвяченій вшануванню 85-х роковин Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 рр.

У знак пам’яті про жертв цієї трагедії, Посол України в США Валерій Чалий, Голова крайового комітету з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, колишній президент Литви Вітаутас Ландсбергіз, ієрархи українських церков США, представники української, литовської, грузинської громад Вашингтону поклали символічні снопки пшениці до однойменного Меморіалу у столиці США.

Останні новини

Щодо заходу з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також роковин Ходжалинської трагедії в Азербайджані | Сьогодні, 17:19

22 лютого 2018 р. в Сумгаїті, за підтримки Посольства України в АР, діаспорською організацією «Українська громада імені І.Франка у м. Сумгаїт» проведено круглий стіл «Реквієм пам’яті загиблим за свободу і незалежність. Спільність ідей і цілей: Азербайджан-Україна». Цей захід був присвячений відзначенню в Україні Дня Героїв Небесної Сотні та четвертих роковин початку Росією збройної агресії проти нашої держави, а також в Азербайджані – роковин Ходжалинської трагедії.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes