Міністерство закордонних справ України

Київ 21:28

100-річчя дипломатичної служби України

22 грудня 2017, 10:19

22 грудня 1917 Володимир Винниченко та Олександр Шульгін підписали акт про заснування Генерального секретаріату міжнародних справ - першого українського Міністерства закордонних справ у XX столітті. Саме 22 грудня є датою заснування дипломатичної служби України, відправною точкою початку професійної діяльності багатьох поколінь українських дипломатів, які протягом століття на рідній землі та за її межами дбали про присутність нашої держави на світовій арені.

 

Нині встановлено дипломатичні відносини з понад 180 державами світу. Серед важливих здобутків вітчизняної дипломатії варто відзначити приєднання України до ОБСЄ, Ради Європи, СОТ та інших важливих міжнародних організацій, укладення Угоди про партнерство та співробітництво, а пізніше Угоди про асоціацію з ЄС, підписання Хартії про особливе партнерство з НАТО, непостійне членство в РБ ООН у 2000–2001 та 2016–2017 рр., головування у багатьох міжнародних організаціях.

 

Важливим досягненням є забезпечення міжнародної політичної та практичної підтримки України у час протидії російській агресії, про що, зокрема свідчать відповідні резолюції ООН та інших впливових міжнародних організацій, збереження тривалого санкційного тиску на державу-агресора, дотримання міжнародною спільнотою політики невизнання анексії Криму.

Серед інших вагомих досягнень вітчизняної дипломатії останніх років слід відзначити завершення ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС попри потужний опір Кремля; запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України, залучення міжнародної допомоги для проведення всеосяжних проєвропейських реформ; сприяння розширенню та переорієнтації зовнішньоекономічних зв’язків України тощо.

 

Слід зазначити, що зовнішня політика і дипломатія сучасного типу становить, насамперед, чітко структуровану систему, здатну оперативно реагувати на зміни у світі, а дипломати - розгалужену висококваліфіковану інтелектуальну опору для керівництва держави.

Слава дипломатичній службі України! Слава Україні!

Останні новини

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін мав сьогодні телефонну розмову з Міністром закордонних справ Чеської Республіки Мартіном Стропніцьким | Сьогодні, 19:21

Міністри закордонних справ України та Чехії говорили про поточну ситуацію в Криму та на сході України, питання здійснення реформ в Україні.

Різдвяний Вертеп українців у Кракові | Сьогодні, 18:16

16 січня цього року Генеральне консульство України у Кракові мало за честь приймати Різдвяний Вертеп української громади. Генеральний консул О.Мандюк привітав учасників церковного хору, що діє при греко-католицькій церкві «Воздвижения Чесного Хреста та разом з співробітниками консульської установи заспівали українські колядки.        

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes