Міністерство закордонних справ України

Київ 21:17

У Гамбурзі відбулося відкриття меморіальної дошки А.Войнаровському з нагоди 100-річчя існування дипломатичної служби України

22 грудня 2017, 17:46

             З нагоди відзначення 100-річчя заснування дипломатичної служби України та вшанування пам’яті діячів української дипломатичної служби Генеральним консульством 22 грудня  відкрито меморіальну дошку Андрію Войнаровському. Меморіальну дошку розміщено на будівлі установи. 

            Довідково. А.Войнаровський - український державний діяч, племінник гетьмана Івана Мазепи. У 1706 р. виконував обов'язки представника гетьманського уряду при царській похідній канцелярії у м. Гродно (нині місто в Білорусі). Як довірена особа I.Мазепи не раз виконував його таємні доручення. Після смерті I.Мазепи українська старшина розглядала кандидатуру Войнаровського як претендента на гетьманство (поряд з П.Орликом і Д.Горленком). Після 1710 р. жив у Австрії, Швеції та Німеччині. Проводив активну дипломатичну діяльність, спрямовану на створення антиросійської коаліції європейських держав. 12 жовтня 1716 р. захоплений агентами Петра I у Гамбурзі і таємно переправлений до Росії. 1716 – ув'язнений в Петропавлівській фортеці в Санкт-Петербурзі, після чого (1723) відбував заслання в м. Якутськ, де й помер у 1740 році.  

Останні новини

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін мав сьогодні телефонну розмову з Міністром закордонних справ Чеської Республіки Мартіном Стропніцьким | Сьогодні, 19:21

Міністри закордонних справ України та Чехії говорили про поточну ситуацію в Криму та на сході України, питання здійснення реформ в Україні.

Різдвяний Вертеп українців у Кракові | Сьогодні, 18:16

16 січня цього року Генеральне консульство України у Кракові мало за честь приймати Різдвяний Вертеп української громади. Генеральний консул О.Мандюк привітав учасників церковного хору, що діє при греко-католицькій церкві «Воздвижения Чесного Хреста та разом з співробітниками консульської установи заспівали українські колядки.        

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes