Міністерство закордонних справ України

Київ 09:49

26 грудня 2017 року у Папській Базиліці Святого Петра у Ватикані відбулась Національна Різдвяна Проща. Папа Римський Франциск привітав українців та благословив Україну.

26 грудня 2017, 14:27

26 грудня 2017 року у Папській Базиліці Святого Петра у Ватикані відбулась Національна Різдвяна Проща, яку очолив Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії у співслужінні з Каноніком Папської Базиліки Санта Марія Маджоре (м.Рим), Владикою Іринеєм (Біликом) та священнослужителями УГКЦ в Італії.

Різдвяне паломництво представників українських громад, які приїхали до Ватикану з усіх куточків Італії, закінчилось спільною українською колядою біля різдвяного вертепу на площі Святого Петра.

Різдвяна Проща була вперше започаткована у 2011 році з проведенням свята «Українське Різдво у Ватикані», коли наша держава подарувала Ватикану різдвяну ялинку, привезену з українських Карпат. Десятки інших маленьких ялинок, привезених зі Львівщини, було також встановлено в Папських палацах, Конгрегаціях та біля Губернаторату Ватикану.

Щорічна Національна Різдвяна Проща є унікальною можливістю представити світові українські національні традиції та культурну спадщину.

Цього ж дня, під час свого звернення до вірних «Ангелус Господній», Папа Римський Франциск окремо привітав українців та благословив Україну:  

«Особливе вітання вірним, які брали участь у Національному українському паломництві. Благословляю усіх вас та вашу країну».

У заході взяла участь Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська та дипломати Посольства.

Останні новини

«Маланка» в Гданську | Вчора, 21:20

13 січня 2018 року Консул-керівник Консульства України в Гданську Л.Л.Захарчишин взяв участь в урочистостях з нагоди свята «Старого Нового року»  або Маланки, організованих місцевим осередком ОУП.

Зустріч з українськими моряками. | Вчора, 21:15

13 січня 2018 року Консул-керівник Консульства України в Гданську Л.Л.Захарчишин зустрівся з українськими моряками з судна «АВЕЛОНА СТАР», яке ходить під Панамським прапором.  

Виставка «Щирі» крокує Гданськом. | Вчора, 21:02

12 січня 2018 року Консул-керівник Консульства України в Гданську Л.Л.Захарчишин взяв участь у відкритті фото-виставки «Щирі» у СШ 70 Гданська. Виставка відбулась на прохання директора школи  Адама Владека. Це вже третя школа у Гданську, яка приймає цю виставку.

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes