Міністерство закордонних справ України

Київ 09:04

29 січня 2018 року виповнюється 100 років подвигу Героїв Крут – патріотів Української Народної Республіки, які стали символом нескореного духу українців

29 січня, 11:45

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва відбувся бій між п’ятитисячною більшовицькою армією та 300-ма київськими студентами. 29 січня 1918 року старшини та юнкери Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького разом із бійцями Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентами столичних вищих навчальних закладів та гімназистами старших класів мужньо стали на шляху московської більшовицької орди, яка йшла на Київ.

Бій під Крутами відбувся майже одразу після проголошення незалежності Української Народної Республіки і тривав 5 годин. У перебігу військових дій вирішального значення він не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою.

Цей бій затримав більшовиків лише на декілька днів. Але саме героїзм крутян значною мірою дав змогу урядові УНР добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті. За кілька тижнів після бою під Крутами М.Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”

Суверенна держава Україна, яка утворилась під час Української революції 1917-1921 років, не змогла вистояти і згодом мільйони українців були винищені комуністичним режимом. Подвиг Героїв Крут забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.

Однак, події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива.

Сміливість та жертовність учасників бою під Крутами зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

 

Останні новини

Вручення Еммі Андієвській в Мюнхені Шевченківської премії | Вчора, 19:28

23 травня в Генконсульстві відбулася урочиста церемонія вручення громадянці США і мешканці Мюнхена українського походження Еммі Андієвській Диплома і Почесного знака лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, присудженої їй Указом Президента України № 60/2018 за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети».

Нещодавне загострення подій на Донбасі та в незаконно окупованому Криму показують бажання Кремля підняти ставки та перевірити реакцію міжнародної спільноти. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп.мовою) | Вчора, 18:47

La reciente escalada de hostilidades y tensiones en el Donbás y en la Crimea ocupada demuestran el deseo del Kremlin de subir las apuestas y testar la reacción de la comunidad internacional Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes