Міністерство закордонних справ України

Київ 09:07

Виступ Фабіани Троненко, дружини Посла України в Бразилії на урочистому Акті пам'яті жертв Голокосту (29 січня 2018, Музей Голокосту міста Куритіба)

01 лютого, 15:14

Виступ Фабіани Троненко, дружини Посла України в Бразилії на урочистому Акті пам'яті жертв Голокосту
(29 січня 2018, Ізраїльський Центр штату Парана, Музей Голокосту міста Куритіба).

Добрий день, пані та панове,

Я хотіла би подякувати Єврейській Громаді, Ізраїльському Центру штату Парана за гарний прийом, як завжди, а також висловити вдячність панові Ісаку Барілу за запрошення і за можливість бути тут з вами у цей такий важливий день, коли ми згадуємо жертв Голокосту, - геноциду єврейського народу.

На жаль, ми не можемо говорити про Голокост, не згадуючи про біль, жах та репресії, а також про найбільшу людську жорстокість, через яку пройшов єврейський народ, що став жертвою режиму, який чинив свої злочини на основі безпрецедентної ідеології антисемітизму.

Голокост - це факт і трагедія, що болить не тільки євреям, але також і українському народові, який також постраждав від терору, завданого двома тоталітарними режимами, - нацистським та комуністичним, Гітлером і Сталіним. У цьому році Україна згадує 85 років Голодомору - геноциду українського народу, що стався за 8 років до початку Голокосту.

Гітлера надихнула безкарністю Сталіна, який терором і витонченою жорстокістю проти українського народу позбавив життя більш ніж 7 мільйонів невинних людей, відбираючи у них їжу та запаси, залишивши їх помирати від голоду у 1932-1933 роках.

Якщо Голодомор не був би прихований і замовчуваний радянською пропагандою, безперечно, Голокосту можна було б уникнути. Бо глухе мовчання про цю трагедію і злочинна бездіяльність стосовно цього огидного факту зробили так, що безкарність стала можливою і в інших формах, як це сталося з Голокостом.

Мільйони невинних життів могли бути збережені і цієї трагедії, можливо, вдалось би уникнути.

Пані та панове,
Ми не можемо мовчати!
Цей жах не може повторитися.

Не існує жодної ідеології у світі, ні правої, ні лівої, ні будь-якої іншої, яка могла б виправдати такі злодіяння, вчинені авторитарними і тоталітарними режимами.

Вшановуючи пам'ять жертв Голокосту, хотіла б нагадати, що за даними Уряду Ізраїлю, 2573 громадян України ризикували власним життям, рятуючи інші, щоб число жертв Голокосту не стало більшим.

Гітлер створив імперію диявола і знищував свої жертви без найменшого жалю, бо той, хто не був страчений у газових камерах, помирав від голоду, від інфекційних захворювань, примусових робіт, їх вбивали поодинці або під час медичних експериментів.

Ми ніколи не повинні забувати цю сумну сторінку історії, ми маємо пам'ятати, що всі ми несемо відповідальність і зобов'язання говорити про неї і постійно розкривати інформацію про ці огидні і страшні дії, щоб назавжди зберегти живу пам'ять про ці мільйони невинних людей, яких переслідували, і які стали жертвами насильства лише через свою єврейську самосвідомість. Це в черговий раз підтверджує цінність і велике значення Музею Голокосту, який був відкритий у цьому центрі, завдяки міцності і єдності цієї спільноти.

І останнє, не менш важливе. Я хотіла б процитувати слова українського єврея Анатолія Шапіро з міста Полтави, який першим відкрив головні ворота звільненого Аушвіцу 27 січня 1945 року:

"Якщо б я міг відправити послання майбутнім поколінням, я попросив би не дозволити, щоб це повторилося знову".


Спасибі.

Фабіана Троненко
Дружина Посла України в Бразилії

Останні новини

Вручення Еммі Андієвській в Мюнхені Шевченківської премії | Вчора, 19:28

23 травня в Генконсульстві відбулася урочиста церемонія вручення громадянці США і мешканці Мюнхена українського походження Еммі Андієвській Диплома і Почесного знака лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, присудженої їй Указом Президента України № 60/2018 за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети».

Нещодавне загострення подій на Донбасі та в незаконно окупованому Криму показують бажання Кремля підняти ставки та перевірити реакцію міжнародної спільноти. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп.мовою) | Вчора, 18:47

La reciente escalada de hostilidades y tensiones en el Donbás y en la Crimea ocupada demuestran el deseo del Kremlin de subir las apuestas y testar la reacción de la comunidad internacional Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes