Міністерство закордонних справ України

Київ 09:06

Лідери кримськотатарського народу в Європарламенті закликали ігнорувати Чемпіонат світу з футболу в РФ

31 січня, 19:33

В Європейському парламенті лунають заклики до лідерів Європейського Союзу не відвідувати чемпіонат світу по футболу, який пройде в цьому році в Росії. Як передає власний кореспондент УНІАН, про це йшлося у середу в Брюсселі в Європейському парламенті в рамках конференції «4 роки окупації – шлях підтримувати Крим та кримських татар», яка пройшла за участю лідерів кримських татар Мустафи Джемілєва, Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

«Наближається чемпіонат світу з футболу, який буде проходити в РФ, і якщо багато країн проігнорують це, чи не буде це серйозним ударом по іміджу Росії?», – сказав Умеров. В заключному слові депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс повідомив, що у цьому зв’язку буде підготовлено листа з відповідним зверненням до лідерів ЄС. «Ми будемо ініціювати серію звернень – листів до лідерів країн Європи не брати участь в чемпіонаті світу з футболу, тому що це буде використано проти європейських цінностей. Росія використовує спортивні події з політичною метою», - пояснив він в коментарі УНІАН.

Також Умеров закликав не визнавати результатів майбутніх президентських виборів в РФ. «Наближаються вибори Путіна. 18 березня обрали спеціально, тому що це також так званий день приєднання Криму до РФ. І в цей день Путін збирається у п’ятий раз стати першим керівником РФ. Крим – це українська територія, на якій РФ проводить вибори. Хіба ці вибори можна визнати? Ці вибори є недійсними, і кожна країна, у тому числі провідні країни світу, мають підстави не визнавати результати виборів Путіна 18 березня 2018 року. Скажу більше, визнати ці вибори буде аморальним», - заявив він.

Умеров також закликав «намагатися виводити РФ зі структур, де вона до цього часу ще представлена і не приймати назад, доти, доки без умов не буде повернута територія Криму, а окупаційні війська не підуть з території Донбасу». «Треба продовжувати посилювати санкції, в жодному разі їх не зменшувати і нарощувати доти, доки РФ сама добровільно, не витягши економічно, поверне захоплені нею території. Дипломатичний, політичний, економічний тиск потрібно продовжувати», – наголосив політик. Мустафа Джемілев у свою чергу розповів про незаконний референдум, окупацію Криму РФ та про ситуацію на півострові. Ввечері цього ж дня відбудеться демонстрація фільму «Мустафа», який присвячений кримськотатарському лідеру.

https://www.unian.ua/politics/2375542-v-evroparlamenti-zaklikali-krajini-es-ignoruvati-chempionat-svitu-z-futbolu-v-rosiji.html

Останні новини

Вручення Еммі Андієвській в Мюнхені Шевченківської премії | Вчора, 19:28

23 травня в Генконсульстві відбулася урочиста церемонія вручення громадянці США і мешканці Мюнхена українського походження Еммі Андієвській Диплома і Почесного знака лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, присудженої їй Указом Президента України № 60/2018 за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети».

Нещодавне загострення подій на Донбасі та в незаконно окупованому Криму показують бажання Кремля підняти ставки та перевірити реакцію міжнародної спільноти. Прес-реліз Посольства України в Аргентині (ісп.мовою) | Вчора, 18:47

La reciente escalada de hostilidades y tensiones en el Donbás y en la Crimea ocupada demuestran el deseo del Kremlin de subir las apuestas y testar la reacción de la comunidad internacional Comunicado de la Embajada de Ucrania en la República Argentina

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes