Міністерство закордонних справ України

Київ 06:30

Брестська область, м.Косово. Участь в урочистостях з нагоди 272-ої річниці від дня народження Тадеуша Костюшка

05 лютого, 11:52

4 лютого дипломати Консульства України в Бресті взяли участь в урочистих заходах, присвячених 272-й річниці від дня народження історичного діяча, національного героя Білорусі, Польщі, США та почесного громадянина Франції Тадеуша Костюшка.

В ході заходів відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку біля садиби-музею Тадеуша Костюшка, відвідання тематичних виставок, присвячених його життю та діяльності. Також перед учасниками виступили голова Івацевичського райвиконкому Брестської області Олександр Грицук, голова Брестського громадського історико-культурного об’єднання імені Т.Костюшка, кандидат історичних наук Леонід Нестерчук, перший секретар посольства США з питань інформації, культури і освіти Елізабет Льюіс, консул-керівник Консульства України в Бресті Анатолій Діденко, колишній голова Національної комісії ЮНЕСКО Володимир Щасний та інші гості. Виступаючі відзначали заслуги Тадеуша Костюшка перед народом, шанування памʼяті про нього в країнах світу.

 

 

 

 

Тадеуш Костюшко – політичний і військовий діяч, керівник повстання 1794 р., національний герой Білорусі, Польщі та США, почесний громадянин Франції. З 1753 по 1758 рр. навчався у Любешеві (на Волині).

Своє життя він присвятив боротьбі за вільне життя простого народу. У світі налічується понад 200 пам'ятників Тадеушу Костюшку. В його честь названі численні природні об'єкти, наприклад, найвища гора в Австралії, острів на Алясці, а також місто в США, університети, численні площі, вулиці, парки та провулки у різних країнах світу.

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes