Міністерство закордонних справ України

Київ 17:47

Сьогодні у Посольстві України в Румунії відбулась прес-конференція Посла України в Румунії Олександра Банькова щодо провокаційних дій російських спецслужб в окремих регіонах України з компактним проживанням національних меншин

28 лютого, 17:58

Україна обурена діями спеціальних служб країни-агресора Російської Федерації, які планували вчинення терористичних актів та провокацій в регіонах компактного проживання українських громадян – представників національних меншин.

СБ України, завдяки злагодженій та ефективній роботі, попередила наміри оплічників російських спецслужб здійснити підпал двох шкіл з викладанням румунською мовою в Чернівецькій області у результаті чого могли б загинути та травмуватися діти. Україна засуджує цинічність та антилюдяність кремлівського режиму, який, не маскуючись, здійснює відкритий терор проти цивільних осіб, у т.ч. дітей.

Цей факт поряд із нещодавнім підпалом адміністративної будівлі «Спілки угорської культури Закарпаття», руйнуванням пам’ятника в Гуті Пеняцькій є додатковим підтвердженням дій спецслужб РФ спрямованих на внесення розколу в українське суспільство, розпалення міжнаціональної ворожнечі з метою дестабілізації ситуації в країні та дискредитації України перед світовою спільнотою.

У цьому зв’язку, українська сторона вдячна та повністю підтримує позицію офіційного Бухаресту щодо засудження зухвалих спроб підпалу шкіл та загалом вчинення злочинних дій, спрямованих проти освітніх закладів з викладанням румунською мовою.

Українська сторона приділяє особливу увагу захисту прав та забезпеченню інтересів представників всіх національних меншин на території країни і забезпечує їм європейські стандарти розвитку своєї самобутності та духовності.

Спроби Російської Федерації внести розкол та спровокувати етнічний конфлікт є марними та ніколи не будуть успішними.

Слід констатувати, що активізація Росією терористичної діяльності на території України, зокрема, в регіонах компактного проживання національних меншин, є черговим етапом гібридної війни проти українського народу та несе загрозу всьому європейському континенту.

Зупинити цей терор є ключовим завданням всіх країн-членів Європейського Союзу та провідних міжнародних організацій.

Україна вживатиме всіх можливих заходів для інформування міжнародної спільноти про підривну діяльність російських спецслужб і притягнення винних до кримінальної відповідальності де б вони не знаходилися.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes