Міністерство закордонних справ України

Київ 17:54

Ухвалене Рішення Конституційного Суду України щодо конституційності Закону України «Про засади держаної мовної політики» не впливає на реалізацію прав національних меншин щодо використання рідної мови, гарантованих Конституцією України

03 березня, 15:47

28 лютого 2018 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення щодо конституційності Закону України «Про засади держаної мовної політики» від 2012 року.

За рішеннями Конституційного Суду України визнаються неконституційними закони та інші акти, якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності. Недотримання цих принципів або нехтування ними порушує демократичні вимоги щодо конституційності процедури розгляду та ухвалення законопроектів, а також ставить під сумнів легітимність прийнятих законів.

Порушення конституційної процедури розгляду та ухвалення зазначеного Закону під час його прийняття у 2012 році мали системний характер та істотно вплинули на остаточний результат його прийняття, що стало підставою для визнання Закону України «Про засади держаної мовної політики» неконституційним.

У своєму Рішенні Конституційний Суд України зазначив, що Закон визнається неконституційним не тільки порушенням конституційної процедури його розгляду та ухвалення, а й його відповідність Конституції України.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Ухвалене рішення Конституційного Суду України не впливає на реалізацію прав національних меншин на використання рідної мови, гарантованих Конституцією України.

Україна залишається в рамках своїх міжнародних зобов’язань щодо захисту національних меншин та їхніх мов – Рамкової конвенції про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних иов або мов меншин, а також зобов’язань щодо захисту національних меншин та їхніх мов у рамках двосторонніх угод.

 

Українська сторона приділяє особливу увагу захисту прав та забезпеченню інтересів представників всіх національних меншин на території країни і забезпечує їм європейські стандарти розвитку своєї самобутності та духовності, а діалог з румунською стороною щодо Закону України «Про освіту» є конструктивним, і його результат тільки зміцнить довіру і відносини між двома сусідніми країнами.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes