Міністерство закордонних справ України

Київ 02:10

5 березня ц.р. з візитом у Литовській Республіці перебувала українська делегація на чолі із Міністром юстиції Павлом Петренком

06 березня, 13:08

5 березня ц.р. з одноденним візитом у Литовській Республіці перебувала делегація Міністерства юстиції України на чолі із Міністром юстиції Павлом Петренком. До складу української делегації також увійшли Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

В рамках візиту було проведено окремі зустрічі української делегації з Міністром юстиції Литовської Республіки Мілдою Вайнютє, з Головою Конституційного Суду ЛР Дайнюсом Жалімасом, із заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки Дарюсом Скусявічюсом та Директором Департаменту в’язниць Міністерства юстиції Литви Робертасом Крікштапонісом.

Під час зустрічі з Міністром юстиції Литовської Республіки М.Вайнютє було обговорено актуальні питання українсько-литовського співробітництва у правовій сфері. Зокрема, Міністр П.Петренко поінформував про продовження успішного проведення в Україні комплексної судової реформи та запровадження змін у системі виконання судових рішень, реформування пенітенціарної служби та запуску повноцінної системи пробації, ознайомив литовську сторону із новаціями, спрямованими на захист прав інвесторів та захист бізнесу в Україні.

Розвиток двостороннього політичного діалогу та практична співпраця обох держав у сфері юстиції з метою забезпечення європейського та євроатлантичного вибору України та впровадження реформ в нашій державі, у тому числі і в питаннях оновлення судової системи, прийняття антикорупційного законодавства в Україні були основними темами розмови Міністра юстиції України з Віце-Міністром закордонних справ ЛР Д.Скусявічюсом.

Під час зустрічі П.Петренка з головою Конституційного суду Литовської Республіки Д.Жалімасом обговорено питання реформування конституційного правосуддя та низку питань правового забезпечення процесу європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави. Міністр юстиції України подякував очільнику Конституційного Суду ЛР за активну і послідовну позицію Конституційного Суду Литви та його керівництва в питанні невизнання анексії Росією території АР Крим та збереження санкційного тиску на РФ як країну-агресора.

Питання запровадження змін у тюремній системі та запровадження європейських норм утримання та підходів до ресоціалізації громадян, які вчинили правопорушення, стали основною темою зустрічі Міністра П.Петренка з директором Департаменту в’язниць Міністерства юстиції Литовської Республіки Р.Крікштапонісом.

Міністрами юстиції також було підписано Угоду про співробітництво у правовій сфері між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Литовської Республіки.

Укладення цієї Угоди спрямоване на забезпечення реалізації відомствами обох країн двостороннього співробітництва у правовій сфері у формі обміну досвідом з питань розвитку систем юстиції відповідно до права ЄС, запобігання корупції, модернізації пенітенціарної системи, розвитку інституту пробації відповідно до світових практик тощо.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes