Міністерство закордонних справ України

Київ 02:28

4 березня 2018 року у Польщі відзначено 203-ту річницю з дня народження творця музики Державного Гімну України – Михайла Вербицького

07 березня, 11:42

Вшанувати пам’ять та покласти квіти до могили видатного українця у с.Млини Підкарпатського воєводства прибули Голови облдержадміністрацій: Львівської області  - О.Синютка, Тернопільської області – С.Барна, Івано-Франківської області – О.Гаврилюк, Голова Львівської облради О.Ганущин, т.в.о. Директора Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА О.Березюк, Віце-воєвода Підкарпатський Д.Подгиніч, Голова Об’єднання Українців в Перемишлі М.Туцька, представники Почесного консульства України в Перемишлі, представники ЗМІ України та Польщі, ін. Разом з високопосадовцями приїхали численні делегації з областей (більше 300 людей). Від імені Генерального консульства України в Любліні участь в урочистостях взяла консул С.Горбовська.

Поминальні заходи розпочалися зі святої літургії в церкві покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. У греко-католицькій каплиці-пантеоні, де він похований, відбулася поминальна молитва (значне сприяння та фінансова підтримка церкві надається Почесним консулом України у Перемишлі О.Бачиком).  Після літургії урочистою ходою учасники пройшли до пам’ятника та поклали квіти, вінки, поминальні свічки. Голови делегацій виступили з вітальними словами та промовами з нагоди до вшанування пам’яті славетного сина України М.Вербицького.

Захід був позитивно висвітлений в ЗМІ, мав надзвичайно важливе значення для згуртування української громади та укріплення позитивного іміджу України в Польщі.

 


***
Місце поховання – Млини – могила Михайло Вербицький – упокоївся 7.12.1870 і тут спочиває на цвинтарі в Млинах.

Могила його у селі довго була у занедбаному стані, і лише 1934 році на кошти студентського товариства „Боян” односельчан композитора поставили невеликий пам’ятник, де на цементній оправі вибито прізвище і роки життя Михайла Вербицького. Згодом дописали: „Автору гімну України”.

У 1938 р. за почином львівського товариства «Боян» за участю музичного товариства ім. М. Лисенка на могилі Михайла поставлено кам’яний пам’ятник у вигляді ліри.
У 1995 році громадськістю Яворівщини проведено реставрацію пам’ятника та впорядковано територію біля нього.

12 квітня 2005 року відкрито і посвячено пантеон – каплицю Митрополитом Перемисько-Варшавським за участі Президента України В.Ющенка.

Спорудження пантеону співфінансовано Львівською Обласною Державною Адміністрацією і місцевою парафією Різдва Пресвятої Богородиці в Хотинці та пожертвами українського суспільства з Польщі та України.

 

 

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes