Міністерство закордонних справ України

Київ 02:03

Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України у зв’язку з подіями на українсько-російському державному кордоні (укр./рос.)

20 червня 2014, 23:25

У зв’язку з сьогоднішніми подіями на українсько-російському державному кордоні, в результаті яких було поранено російського митника, в Україні розпочато всеохоплююче розслідування. Усі обставини зазначеного інциденту будуть ретельно досліджені правоохоронними органами України.

Висловлюємо побажання скорішого одужання працівнику російської митниці.

Водночас, привертаємо увагу до того, що за інформацією Міністерства оборони України, підрозділи Збройних сил України, задіяні в антитерористичній операції, не застосовували і не застосовують артилерію і міномети під час проведення заходів з відновлення режиму державного кордону України.

Беручи до уваги початок імплементації плану Президента України Петра Порошенка з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях, критично важливим для досягнення невідкладної деескалації ситуації у регіоні є безумовне дотримання режиму припинення використання сили.

У цьому зв’язку, наголошуємо на крайній необхідності уникнення будь-яких провокацій на кшталт тих, що мали місце сьогодні на прикордонному пункті «Ізварино».

Нагадуємо, що 20 червня 2014 р. незаконно озброєні формування з використанням важкої зброї, у т.ч. мінометів, атакували зазначений прикордонний пункт, порушивши тим самим режим припинення використання сили та свідомо намагаючись зірвати процес мирного врегулювання у східних регіонах України. 

***

Комментарий Департамента информационной политики МИД Украины в связи с событиями на украинско- российской государственной границе

В связи с сегодняшними событиями на украинско-российской государственной границе, в результате которых ранен российский таможенник, в Украине начато всестороннее расследование. Все обстоятельства данного инцидента будут тщательно расследованы правоохранительными органами Украины.

Выражаем пожелания скорейшего выздоровления работнику российской таможни.

Одновременно обращаем внимание на то, что по информации Министерства обороны Украины, подразделения Вооруженных сил Украины, задействованы в антитеррористической операции, не применяли и не применяют артиллерию и минометы во время проведения мероприятий по восстановлению режима государственной границы Украины.

Учитывая начало имплементации плана Президента Украины Петра Порошенко по мирному урегулированию ситуации в Донецкой и Луганской областях, крайне важным для достижения неотложной деэскалации ситуации в регионе является безусловное соблюдение режима прекращения использования силы.

В этой связи, подчеркиваем крайнюю необходимость по избежанию любых провокаций наподобие тех, что имели место сегодня на пограничном пункте «Изварино».

Напоминаем, что 20 июня 2014 года незаконно вооруженные формирования с использованием тяжелого оружия, в т.ч. минометов, атаковали указанный пограничный пункт, нарушив тем самым режим прекращения использования силы и сознательно пытаясь сорвать процесс мирного урегулирования в восточных регионах Украины.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes