Міністерство закордонних справ України

Київ 01:10

Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо недостовірної інформації в російських ЗМІ про позицію ІКАО стосовно аеронавігаційного контролю над АР Крим (укр./рос.)

04 липня 2014, 15:41

Інформація російських ЗМІ про начебто досягнуті між Росією та ІКАО (ICAO) домовленості про легітимність польотів над територією Автономної Республіки Крим та здійснення російською стороною аеронавігаційного обслуговування над кримським півостровом не відповідає дійсності.

Офіційна позиція ІКАО та Європейської організації з безпеки аеронавігації з цього питання була оприлюднена ще у квітні цього року і залишається незмінною: право обслуговування повітряного простору над Автономною Республікою Крим належить виключно Україні.

Змушені констатувати, що брудні технології та дезінформація стали для Російської Федерації невід’ємним атрибутом спілкування не лише з власним народом, а й з міжнародним співтовариством. Задля досягнення своїх цілей Росія не гребує підтасовкою і пересмикуванням фактів, відвертими вигадками і брехнею. При цьому у свої пропагандистські схеми російська сторона намагається втягнути високопоставлених представників міжнародних організацій.

Вимагаємо від Російської Федерації припинити незаконні польоти літаків російських авіакомпаній над АР Крим та чітко дотримуватися закріпленого на міжнародному рівні виключного права України здійснювати аеронавігацію на своїй суверенній території, в тому числі в Автономній Республіці Крим.

Закликаємо міжнародне співтовариство, у тому числі ІКАО, засудити дії російської сторони, яка в рамках своєї окупаційної політики щодо України ігнорує норми міжнародного права в галузі аеронавігаційного контролю.

***

Комментарий Департамента информационной политики МИД Украины относительно недостоверной информации в российских СМИ о позиции ИКАО относительно аэронавигационного контроля над АР Крым

Информация российских СМИ о якобы достигнутой между Россией и ИКАО (ICAO) договоренности о легитимности полетов над территорией Автономной Республики Крым и осуществления российской стороной аэронавигационного обслуживания над крымским полуостровом не соответствует действительности.

Официальная позиция ИКАО и Европейской организации по безопасности аэронавигации по этому вопросу была обнародована еще в апреле этого года и остается неизменной: право обслуживания воздушного пространства над Автономной Республикой Крым принадлежит исключительно Украине.

Вынуждены констатировать, что грязные технологии и дезинформация стали для Российской Федерации неотъемлемым атрибутом общения не только с собственным народом, но и с международным сообществом. Для достижения своих целей Россия не гнушается подтасовкой и передергиванием фактов, откровенными выдумками и ложью. При этом в свои пропагандистские схемы российская сторона пытается втянуть высокопоставленных представителей международных организаций.

Требуем от Российской Федерации прекратить незаконные полеты самолетов российских авиакомпаний над АР Крым и четко придерживаться закрепленного на международном уровне исключительного права Украины осуществлять аэронавигацию на своей суверенной территории, в том числе в Автономной Республике Крым.

Призываем международное сообщество, в том числе ИКАО, осудить действия российской стороны, которая в рамках своей оккупационной политики в отношении Украины игнорирует нормы международного права в области аэронавигационного контроля.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes