Міністерство закордонних справ України

Київ 07:55

Заява МЗС України щодо висловлювань міністра оборони РФ С.Шойгу (укр./рос.)

16 вересня 2014, 19:48

Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням сприйняло оприлюднену низкою російських ЗМІ заяву міністра оборони РФ С.Шойгу про розгортання «повноцінного та самодостатнього військового угруповання на кримському напрямку».

Створивши на частині суверенної території України «сіру зону», яка де-факто не покривається чинними багатосторонніми договорами в галузі контролю над озброєннями, Російська Федерація продовжує нарощувати військову присутність в АР Крим та створювати там ударне військове угруповання з незрозумілими завданнями. Заявлені російським міністром причини таких військових приготувань – зростання іноземної військової присутності поблизу російських кордонів та загострення ситуації в Україні – не витримують жодної критики, особливо на тлі досягнення домовленості з припинення використання зброї у Донецькій і Луганській областях.

Міністерство закордонних справ України сприймає заяву С.Шойгу як таку, що дестабілізує ситуацію у всьому Чорноморському регіоні.

Закликаємо Російську Федерацію припинити провокаційні дії, що несуть загрозу  суверенітету, територіальній цілісності України та миру в регіоні.

***

Заявление МИД Украины касательно высказываний министра обороны РФ С.Шойгу

Министерство иностранных дел Украины с беспокойством восприняло обнародованное рядом российских СМИ заявление министра обороны РФ С.Шойгу о развертывании «полноценной и самодостаточной военной группировки на крымском направлении».

Создав на части территории Украины «серую зону», которая де-факто не покрывается действующими многосторонними договорами в области контроля над вооружением, Российская Федерация продолжает наращивать военное присутствие в АР Крым и создавать там ударную военную группировку с непонятными заданиями. Заявленные российским министром причины таких военных приготовлений – увеличение иностранного военного присутствия вблизи российских границ и обострение ситуации в Украине – не выдерживают никакой критики, в особенности на фоне достижения соглашения о прекращении использования оружия у Донецкой и Луганской областях.

Министерство иностранных дел Украины воспринимает заявление С.Шойгу как такое, что дестабилизирует ситуацию во всем Черноморском регионе.

Призываем Российскую Федерацию прекратить провокационные действия, которые несут угрозу суверенитету, территориальной целостности Украины и миру в регионе.

 

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes