Міністерство закордонних справ України

6, Київ 21:27

Коментар Речника МЗС України Євгена Перебийноса щодо протиправного усиновлення дітей-громадян України на території Автономної Республіки Крим

16 жовтня 2014, 18:10

За наявною інформацією, на даний час в АР Крим під егідою російських громадських організацій реалізується програма «Потяг надії -Крим», метою якого є усиновлення громадянами Російської Федерації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та проживають на території автономії.

Стаття 21 Конвенції ООН про права дитини передбачає, що держави-сторони, які визнають чи дозволяють  існування системи  усиновлення забезпечують, щоб усиновлення  дитини здійснювалося виключно з дозволу компетентного органу.

Згідно із вимогами  ст. 283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України повинно відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей (в Україні таким органом є Міністерство соціальної політики). 

Українська сторона вимушена заявити рішучий та категоричний протест у зв’язку із вказаними діями щодо зазначених категорій дітей – громадян України, які здійснюються з порушенням міжнародного права та діючого законодавства України, без дотримання передбачених ним процедур у цій сфері, а також наголошує, що таке усиновлення є незаконним та, відповідно, не матиме юридичної сили.

МЗС України закликає російську сторону вжити у відповідності до своїх міжнародно-правових зобов’язань усіх необхідних заходів з метою недопущення протиправного усиновлення громадян України іноземцями та їх подальшого незаконного переміщення з території України.  

Останні заяви та коментарі