Міністерство закордонних справ України

Київ 07:54

Заява МЗС України щодо чергового “гуманітарного конвою” РФ

02 листопада 2014, 17:17

2 листопада російська сторона перемістила через державний кордон України черговий т.зв. «гуманітарний конвой». 

Це було здійснено без запиту щодо отримання офіційної згоди Української Сторони, без здійснення компетентними органами України необхідних процедур прикордонного і митного контролю, без погодження з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста і супроводження вантажу його представниками, всупереч усталеній міжнародній практиці, а також з порушенням національного законодавства України та раніше досягнутих домовленостей. 

Ці провокативні дії російської сторони, нездатність слідувати усталеним міжнародним правилам при направленні гуманітарної допомоги, а також намагання приховати справжній вміст вантажу - є свідченням продовження курсу Росії на подальшу ескалацію ситуації на сході України.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконними діями Російської Федерації, грубим порушенням державного кордону України, втручанням у внутрішні справи нашої держави шляхом підтримки терористичних угруповань, які діють на Донбасі. 

Вимагаємо від Російської Федерації припинити провокативні дії та дотримуватися загальноприйнятих норм та принципів міжнародного права та міждержавних відносин.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes