Міністерство закордонних справ України

Київ 02:06

Заява МЗС України щодо порушення Росією прав Надії Савченко

10 лютого 2015, 19:02

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний  протест у зв’язку з прийнятим 10 лютого Басманним районним судом міста Москва Російської Федерації рішенням про продовження утримання під вартою народного депутата України, члена української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Савченко.

При винесенні рішення судом не були взяті до уваги ані зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність громадянки України до інкримінованих їй дій, ані клопотання про зміну запобіжного заходу, подані разом з гарантіями Посольства України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ані значне погіршення стану здоров’я Н.Савченко.

Російська влада також відверто проігнорувала заклик Парламентської Асамблеї Ради Європи про негайне звільнення Н.Савченко як особи, що користується дипломатичним імунітетом члена ПАРЄ, порушуючи таким чином свої зобов’язання як члена Ради Європи та учасника низки міжнародних конвенцій.

У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України наголошує, що відповідальність за життя і здоров’я Надії Савченко, яка вже 60 днів голодує на знак протесту проти її незаконного вивезення на територію Росії та утримання під вартою, повністю лежить на російській стороні.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно звільнити Надію Савченко та всіх інших утримуваних нею політичних в’язнів - громадян України.

Закликаємо світове співтовариство посилити політичний та дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою звільнення всіх громадян України, які продовжують незаконно утримуватися на території Росії.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes