Міністерство закордонних справ України

Київ 05:42

Щодо змін у міграційному законодавстві РФ

20 серпня 2013, 13:25

За інформацією Посольства України в РФ, у Російській Федерації набрали чинності Федеральний закон “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації” та Федеральний закон “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з метою вдосконалення міграційного законодавства і відповідальності за його порушення”.

Передбачені згаданими законами зміни спрямовані на вдосконалення міграційного законодавства Російської Федерації, протидію незаконній міграції та посилення відповідальності за порушення міграційного режиму РФ, зміцнення правопорядку і національної безпеки країни.

Федеральним законом “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації” № 224-ФЗ від 23.07.2013 вносяться зміни у федеральні закони “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію”, “Про наркотичні засоби і психотропні речовини” та “Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації”.

Зокрема, внесеними змінами встановлюється можливість обмеження права іноземного громадянина на в'їзд до Російської Федерації, якщо він два і більше рази протягом трьох років притягувався до адміністративної відповідальності на території РФ, а також якщо іноземний громадянин передається іноземній державі у відповідності з міжнародним договором РФ про реадмісію.

Забороняється в'їзд в Російську Федерацію іноземному громадянину, якщо стосовно нього винесено рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення за межі Російської Федерації, або в період свого попереднього перебування в Російській Федерації він був переданий Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію, або має незняту або непогашену судимість за вчинення умисного злочину, або два і більше рази протягом одного року притягувався до адміністративної відповідальності.

У разі повторного винесення щодо іноземного громадянина рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення за межі Російської Федерації термін обмеження його права на в'їзд у Російську Федерацію складатиме десять років.

Федеральним законом “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з метою вдосконалення міграційного  законодавства  і  відповідальності  за  його  порушення”  № 207-фз від 23.07.2013 вносяться зміни у федеральні закони “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію”, “Про правове становище іноземних громадян у Російській Федерації” та Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення.

Так, передбачено встановлення заборони на в'їзд в Російську Федерацію у разі, якщо іноземний громадянин чи особа без громадянства ухилилися від сплати податку або адміністративного штрафу або не відшкодували витрати, пов'язані з адміністративним видворенням за межі Російської Федерації або депортацією, до здійснення відповідних виплат у повному обсязі.

Дозвіл на роботу іноземному громадянинові не видається, а раніше виданий дозвіл анулюється, якщо іноземний громадянин протягом п'яти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, піддавався адміністративному видворенню за межі Російської Федерації, депортації чи передавався Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію або протягом десяти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, неодноразово (два і більше рази) піддавався адміністративному видворенню за межі Російської Федерації, депортації чи передавався Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору Російської Федерації про реадмісію.

Передбачені законом зміни до Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення (набрали чинності 09.08.2013) спрямовані на посилення адміністративної відповідальності за порушення правил в'їзду в Російську Федерацію, режиму перебування (проживання) в Російській Федерації, а також за незаконне здійснення іноземним громадянином або особою без громадянства трудової діяльності в Російській Федерації, у тому числі на торгових об'єктах, недотримання встановлених відповідно до федерального закону обмежень на здійснення окремих видів діяльності, подання неправдивих відомостей при здійсненні міграційного обліку та за ухилення від виконання адміністративного покарання.

Порушення правил в'їзду в РФ та режиму перебування (проживання), що виражається у відсутності документів, які підтверджують право іноземця на перебування (проживання) в Росії, або невідповідності заявленої мети в’їзду фактично здійснюваній під час перебування (проживання) на території РФ діяльності тягне за собою накладення адміністративного штрафу з можливістю адміністративного видворення за межі РФ.

При повторному протягом року порушенні такого роду іноземці після сплати відповідного штрафу підлягають видворенню за межі РФ.

В містах федерального значення Москві, Санкт-Петербурзі, а також в Московській і Ленінградській областях для порушників міграційного режиму передбачено підвищені адміністративні штрафи від 5000 до 7000 рос. руб., в інших регіонах РФ – від 2000 до 5000 рос. руб.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes