Міністерство закордонних справ України

10, Київ 15:13

Заява МЗС України щодо ситуації на придністровській ділянці державного кордону між Україною та Молдовою

19 березня 2014, 10:00

В Україні  рішуче засуджують заяви російських офіційних осіб та представників адміністрації Придністров’я про начебто блокування Україною вантажів для миротворчих сил РФ у Придністровському регіоні Республіки Молдова.

Ці безпідставні заяви абсолютно не відповідають дійсності і є частиною масштабної пропагандистської кампанії, що спрямована, передусім, на дискредитацію ролі України у процесі придністровського врегулювання.  

У зв’язку з ускладненням внутрішньополітичної ситуації в нашій державі, спровокованим  агресивними діями Росії, Державна прикордонна служба України проводить спеціальні операції в прикордонних областях з РФ і Республікою Молдова, внаслідок яких посилено прикордонний контроль в усіх пунктах пропуску.

Останнім часом значній кількості російських громадян було відмовлено у пропуску на територію України через невідповідність мети їхнього прибуття і виявлених ознак можливої участі в провокативних та екстремістських діях в прикордонних районах.

Водночас, обстановка на українсько-молдовському державному кордоні в цілому залишається нормальною. Кількість випадків відмови у пропуску громадян Республіки Молдова при в’їзді в Україну з порушенням правил українського законодавства не збільшилась і залишається на звичному рівні.

Ми рішуче закликаємо Російську Федерацію припинити провокаційну риторику та негайно зупинити реалізацію політики агресії, залякування і дестабілізації ситуації довкола України.

Ми також звертаємося до усієї міжнародної спільноти вже сьогодні вжити усіх заходів для того, щоб не дозволити Кремлю роздмухування конфліктів та створення нових джерел нестабільності в Європі.  

Останні заяви та коментарі