Міністерство закордонних справ України

Київ 00:58

Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо висловлювань Міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова

30 березня 2014, 16:56

В Міністерстві закордонних справ України звернули увагу на низку висловлювань Міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова в інтерв’ю програмі «Воскресное время». Повчальний та ультимативний тон цих заяв свідчить про те, що як справжньому агресору Росії зовсім не потрібно жодного врегулювання. Під дулами своїх автоматів цей агресор вимагає тільки одного – повної капітуляції України, її розколу і знищення Української державності.

Саме так і ніяк інакше розцінюються в Україні умови щодо федералізації, другої державної мови, референдумів тощо. Нам щиро жаль, що Міністр С.Лавров змушений їх озвучувати.

Хотіли б запропонувати російській стороні, перш, ніж диктувати свої ультимативні умови суверенній і незалежній державі, звернути увагу на катастрофічний стан і повне безправ’я власних національних меншин, в тому числі української.

Чому б Росії не наповнити федералізм, який, до речі, зафіксований в офіційній назві держави, реальним, а не лише декларативним змістом?

Чому б не дати більше повноважень національним суб’єктам федерації, розвиток який придушується сьогодні так само жорстко, як придушувався і в царські, і в радянські часи?

Чому б не запровадити інші, крім російської, державні мови, в тому числі українську – мову мільйонів громадян Росії?

Чому б не дозволити провести референдуми про ширшу автономію, а, в разі необхідності, й про незалежність, в національних суб’єктах федерації?

Розуміємо, що ці запитання – риторичні. Навіть сама думка про них в сьогоднішній Росії буде жорстко придушена, а в разі спроби її реалізації – такі дії, як це було на Північному Кавказі, будуть втоплені в крові.

На жаль, нічого не змінилося в Росії з тих часів, коли великий Тарас Шевченко писав про неї: «Од молдованина до фінна на всіх язиках все мовчить...».

Не потрібно повчати інших. Почніть краще наводити порядок у власній державі. У вас же так багато проблем.

 

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes