Міністерство закордонних справ України

Київ 03:07

Одна з найбільш популярних фінських газет опублікувала авторську статтю Посла Олефірова

07 вересня 2017, 14:39

Одна з найбільш популярних фінських газет «Iltalehti» опублікувала авторську статтю Посла України Андрія Олефірова.

 

                                  Україна не визнає і ніколи не визнає незаконну окупацію Криму Росією.

Незважаючи на зусилля міжнародного співтовариства, що закликають Росію припинити агресію проти України, російська влада продовжує дотримуватися політики легітимізації незаконної окупації Криму.

Черговий приклад - "вибори" "губернатора" окупованого Севастополя, заплановані на 10 вересня 2017 року. Україна вже закликала офіційних представників іноземних держав та організацій уникати участі своїх спостерігачів у проведенні моніторингу незаконних виборів та не визнавати їх відповідно до міжнародної політики невизнання незаконної окупації Криму.

З цього приводу я хочу нагадати шановним фінським читачам деякі факти.

Основна причина, яку Росія наводить для приєднання Криму в 2014 році - "відновлення історичної правди" немає нічого спільного ані з історичної перспективи, оскільки Крим належав у минулому багатьом народам, ані, що є найважливішим особливо щодо світоустрою після Другої світової війни - правової перспективи: окупувавши Крим, Росія порушила багато багатосторонніх і двосторонніх правових документів, таких як Статут ООН, Гельсінський заключний акт 1975 року, Угоду про дружбу з Україною 1997 року та багато інших.

У 2014 році, одразу після окупації, 100 країн на Генеральній Асамблеї ООН висловили свою позицію щодо підтримки територіальної цілісності України та засудження незаконної анексії півострова.

Україна не визнає і ніколи не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією.

Україна буде використовувати всі міжнародно-правові та дипломатичні інструменти для мирної деокупації Криму. Наприклад, раніше в цьому році Україною було подано справу до Міжнародного суду з метою притягнення до відповідальності Російську Федерацію за дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

На відміну від Росії, Україна є мирною країною. Замість того, щоб займатися агресивною політикою, ми дотримуємося наших міжнародних зобов'язань, будуємо процвітаючу державу відповідно до принципів верховенства права та прав людини.

2017 рік приніс деякі дуже важливі результати зусиль України: безвізові поїздки між Україною та країнами-членами ЄС та завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка набрала чинності 1 вересня. Це прекрасний приклад того, що Україна є надійним партнером.

Я вірю, що наші зусилля в поєднанні з механізмом міжнародої санкційної політики чинитимуть тиск на Росію і призведуть до відновлення територіальної цілісності моєї улюбленої батьківщини.

 

Андрій Олефіров
Посол України в Фінляндії

 

Джерело:  | Iltalehti

Останні інтерв`ю

Одна з найбільш популярних фінляндських газет опублікувала авторську статтю Посла Олефірова | 16 січня, 10:03

Провідне фінляндське видання «Iltalehti» опублікувало авторську статтю Посла Андрія Олефірова, присвячену реформам в Україні. 
Інтерв`ю | Джерело: «Iltalehti» |

Провідне фінляндське видання опублікувало авторську статтю Посла Олефірова | 15 січня, 17:04

Провідне фінляндське видання «Iltalehti» опублікувало авторську статтю Посла Андрія Олефірова, присвячену двостороннім відносинам з Фінляндією. 
Інтерв`ю | Джерело: «Iltalehti» |

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes