Міністерство закордонних справ України

Київ 23:12

П’ятеро журналістів із Йорданії відвідали Шевченківські місця та знімали репортажі про бізнес і туризм в Україні

08 вересня 2017, 16:11

П’ятеро журналістів із Йорданії перебували в Україні для обміну досвідом.

Про це повідомив посол України в Йорданії Сергій Пасько 29 серпня під час прес-конференції в «Укрінформі».

— Уперше за багато років до України прибула делегація з Йорданії — п’ять журналістів провідних йорданських ЗМІ. Вони приїхали 26 серпня і перебуватимуть тут до 3 вересня, — сказав пан посол.

За цей час представники йорданської делегації відвідали Київ, Черкаси, село Шевченкове, село Будище Звенигородського району, місто Умань Черкаської області та Одесу.

— Чому ми зосередилися на Черкащині? Бо Йорданія — єдина з 22 арабських країн, що назвала вулицю іменем Тараса Шевченка до його 200-річчя — у березні 2014 року (у центрі йорданської столиці міста Амман. — Ред.)… Торік поряд із цією вулицею відкрито парк українсько-йорданської дружби імені Тараса Шевченка, де тепер росте 700 українських дерев. Тож всіх йорданців, що відвідують Україну, ми спрямовуємо до шевченківських місць, щоб показати, як Україна шанує свого великого поета, — уточнив Сергій Пасько.

У перші два дні перебування в Києві йорданські журналісти взяли інтерв’ю в держсекретаря Міністерства закордонних справ Андрія Заяця та першого віце-президента Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимира Михайлова.

Увечері 29 серпня делегація мала зустріч із головою Черкаської обласної державної адміністрації, а вранці 30 серпня зустрілися з головою міста Черкаси.

— Черкаси та Мадаба (місто на заході Йорданії. — Ред.) ще 2011 року підписали угоду про співпрацю. У Мадабі також ухвалили назвати вулицю іменем Тараса Шевченка, але вона ще не визначена. Це відбудеться під час відповідного візиту черкаської делегації, можливо, навіть цього року, — пояснив пан Пасько.

Близько року тому в Йорданії створили Український культурний центр «Українська хата в Йорданії», де вивчають українську мову й традиції. За півроку після його відкриття Посольство України в Йорданії посприяло відкриттю ще одного культурного центру — «Водограй».

Нагадаємо, як повідомляв Іслам в Україні, громадяни Йорданії наполягають на відкритті посольства своєї країни в Україні. Про це заявив журналіст, письменник, історик, член Спілки письменників та літераторів Йорданії, незалежний дописувач щоденної арабомовної газети Al-Diyar Омар Армуті 29 серпня під час прес-конференції в українській столиці.

Джерело:  |  Іслам в Україні

Останні статті

День Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗУНР, що відбулося 22 січня 1919 року | 22 січня, 11:12

AMMANNEWSPAPER - 22 грудень 1918 року, перший уряд України (Центральна рада) заявив, що Українська Народна Республіка була незалежною, вільною і суверенною державою українського народу. За той же період, в результаті розколу Австро-Угорської імперії, Західноукраїнська Народна Республіка була утворена в Західній Україні, зі столицею у Львові.
Стаття | Джерело: Amman Newspaper | Автор: Ali Jadalla

Посольство України відзначає 100-річчя української дипломатичної служби | 27 грудня 2017, 17:51

Посольство України в Йорданії провело урочистий захід, присвячений відзначенню 100-річчя української дипломатичної служби, яке співпало у часі з роковинами української революції (1917-1921), яка вважається чи не найважчим та найважливішим періодом в історії українського народу метою якої було здобуття Україною незалежності.
Стаття | Джерело: Al-Ra`i |

Україна – поєднання війни та любові | 11 грудня 2017, 18:00

В Українській столиці – Києві або навіть у серці більш патріотичного Львова, ніщо не може пересилити відчуття патріотизму у часи війни. Краса української природи або магія класичних міст або українська музика, яка звучить на вулицях міст та оспівує любов, все це має якесь відлуння війни.
Стаття | Джерело: Al Rai | Автор: Tariq Alhmaidi

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes