Міністерство закордонних справ України

Київ 19:34

П’ятеро журналістів із Йорданії відвідали Шевченківські місця та знімали репортажі про бізнес і туризм в Україні

08 вересня, 16:11

П’ятеро журналістів із Йорданії перебували в Україні для обміну досвідом.

Про це повідомив посол України в Йорданії Сергій Пасько 29 серпня під час прес-конференції в «Укрінформі».

— Уперше за багато років до України прибула делегація з Йорданії — п’ять журналістів провідних йорданських ЗМІ. Вони приїхали 26 серпня і перебуватимуть тут до 3 вересня, — сказав пан посол.

За цей час представники йорданської делегації відвідали Київ, Черкаси, село Шевченкове, село Будище Звенигородського району, місто Умань Черкаської області та Одесу.

— Чому ми зосередилися на Черкащині? Бо Йорданія — єдина з 22 арабських країн, що назвала вулицю іменем Тараса Шевченка до його 200-річчя — у березні 2014 року (у центрі йорданської столиці міста Амман. — Ред.)… Торік поряд із цією вулицею відкрито парк українсько-йорданської дружби імені Тараса Шевченка, де тепер росте 700 українських дерев. Тож всіх йорданців, що відвідують Україну, ми спрямовуємо до шевченківських місць, щоб показати, як Україна шанує свого великого поета, — уточнив Сергій Пасько.

У перші два дні перебування в Києві йорданські журналісти взяли інтерв’ю в держсекретаря Міністерства закордонних справ Андрія Заяця та першого віце-президента Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимира Михайлова.

Увечері 29 серпня делегація мала зустріч із головою Черкаської обласної державної адміністрації, а вранці 30 серпня зустрілися з головою міста Черкаси.

— Черкаси та Мадаба (місто на заході Йорданії. — Ред.) ще 2011 року підписали угоду про співпрацю. У Мадабі також ухвалили назвати вулицю іменем Тараса Шевченка, але вона ще не визначена. Це відбудеться під час відповідного візиту черкаської делегації, можливо, навіть цього року, — пояснив пан Пасько.

Близько року тому в Йорданії створили Український культурний центр «Українська хата в Йорданії», де вивчають українську мову й традиції. За півроку після його відкриття Посольство України в Йорданії посприяло відкриттю ще одного культурного центру — «Водограй».

Нагадаємо, як повідомляв Іслам в Україні, громадяни Йорданії наполягають на відкритті посольства своєї країни в Україні. Про це заявив журналіст, письменник, історик, член Спілки письменників та літераторів Йорданії, незалежний дописувач щоденної арабомовної газети Al-Diyar Омар Армуті 29 серпня під час прес-конференції в українській столиці.

Джерело:  |  Іслам в Україні

Останні статті

Посол України відвідав провінцію Мадаба | 21 вересня, 12:29

Губернатор Мадаби Халєд аль-Армуті прийняв Посла України Сергія Паська для обговорення шляхів посилення відносин між м. Мадаба та м.Черкаси у ріщних сферах, виконання Угоди про співробітництво між містами, та найменування вулиці іменем Тараса Шевченка. Зустріч відбулась за участю мера м.Мадаба Ахмада Салами аль-Азайде та письменника і йорданського історика Омара аль-Армуті, а також торговельного аташе Посольства України Івана Лукасевича.
Стаття | Джерело: Amman Newspaper | Автор: Ali Jadalla

«Друзі поліції» організовують лекцію аль-Армуті | 21 вересня, 11:19

Асоціація Друзів поліції організувала лекцію історика О.аль-Армуті, під час якої він розповів про свою книгу «Амман вчора і сьогодні». Лекцію відвідали дипломати, представники політикуму та преси.
Стаття | Джерело: Ammon News |

Посол України відвідує Університет Ісра | 21 вересня, 09:57

Посол України д-р Сергій Пасько відвідав Університет Ісра, де провів переговори з ректором, доктором Басемом аль-Малькаві. 
Стаття | Джерело: Al-Diyar Newspaper | Автор: Omar Armouti

Посол українського прийняв йорданського письменника і історика Омар Армуті та засновникам сайту новин «Amman Newsparer» Алі Джадаллу | 20 вересня, 18:35

Український Посол д-р Сергій Пасько в посольстві України в Аммані прийняв йорданського письменника та  історика Омара Армуті, засновника сайту новин  «Amman Newsparer» Алі Джадаллу і його заступницю, пані Гертруд Крогер, які входили до складу делегації йорданських ЗМІ в рамках прес-туру до України.
Стаття | Джерело: Amman Newspaper | Автор: Ali Jadalla

Висока оцінка зусиль Послів Азербайджану та України у Асоціації друзів поліції | 20 вересня, 15:18

У приміщенні Асоціації друзів поліції були відзначені зусилля Посла Сергія Паська, зокрема за створення у співпраці з Мерію м.Амман Парку йордансько-української дружби неподалік 7-го кола поруч з шосе до аеропорту. Міжнародний суддя, сенатор Тагрід Хікмет та історик Омар Армуті, а також Голова Асоціації Шакір Хаддад вручили Послу щит з відзнакою за розвиток відносин між Йорданією та Україною.
Стаття | Джерело: Al-Diyar Newspaper | Автор: Omar Armouti

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes