Міністерство закордонних справ України

Литва та Україна засуджують "Запад 2017"

11 вересня 2017, 17:48

Литва та Україна засуджують "Запад 2017"

 

Росія створює загрозливу ситуацію на східному фланзі НАТО: з 14 вересня на кордоні з країнами Балтії проводитимуть військовий маневр "Запад 2017". Носії атомних систем та військові частини вже переміщені. Литва та Україна говорять про "брязкання воєнною зброєю", а також "навмисну демонстрацію сили".

Берлін

НАТО та її балтійські члени занепокоєні. Росія та Білорусь напружено ведуть підготовку до військового маневру "Запад 2017". До 30.000 солдатів будуть направлені до кордону з Прибалтикою з метою проведення їх операції, що візьме свій початок 14 вересня. Регіон вважається м'яким флангом НАТО. Представники українського уряду висловлюють підозру. «Це незрозуміле брязкання воєнним потенціалом спрямоване на залякування мирних людей у Європі», - заявив український Посол Андрій Мельник медіагрупі RND.

Україна говорить про "військову провокацію"

Найбільший військовий маневр в історії Російської Федерації - невід'ємна частина московської гібридної війни проти Заходу. Мельник розповів про "демонстрацію сили" та спробу Кремля вплинути на вибори до Бундестагу в Німеччині. "Необхідно усвідомлювати об’єм цієї військової провокації: до 230 000 солдатів, понад 10 000 одиниць військової техніки, понад 100 бойових літаків, 40 військових кораблів та підводних човнів будуть задіяні".

Цей маневр слугує "інтенсифікації існуючої путінської політики конфронтації з демократичним світом, але він не повинен приховувати той факт, що Росія - ніщо інше, як гігант на глиняних ногах", - заявив київський посол у Берліні.

Лінкявічус звинувачує Росію в обмані

Міністр закордонних справ Литви Л.Лінкявічус закликав Росію зупинити підготовку до великого маневру "Запад 2017" на східному фланзі НАТО. "Ми стурбовані. Москва переправила до Білорусі, а також до кордонів уздовж Балтійського моря 4000 носіїв ядерних боєголовок. Крім того, щонайменше 30000 солдатів. Це небезпечне брязкання зброєю необхідно припинити", - сказав Лінкявічус в коментарі медіагрупі RND.

Міністр охарактеризував заяви російської сторони про лише 12 000 задіяних солдатів як недостовірні. "Ми повинні бути пильними і готовими", - сказав головний литовський дипломат. За словами Лінкявічуса, за останній час Росія здійснила в середньому десять прихованих польотів над прибалтійською територією НАТО. На відміну від "Западу 2013", Росія вперше переносить війська до Білорусі. "Ми стурбовані з приводу їх постійної військової присутності там". Лінкявічус також нагадав про анексію Криму в березні 2014 року, що свого часу відбулася під прикриттям маневру.

Джерело:  |  Redaktionsnetzwerk Deutschland

Останні інтерв`ю

«Україна – це потужний ринок» | 14 листопада 2017, 19:21

Інтерв`ю | Джерело: !derivate |

Німеччина відіграє ключову роль | 13 листопада 2017, 19:03

Інтерв`ю | Джерело: Behörden Spiegel | Автор: Посол України Андрій Мельник

Забута війна | 12 листопада 2017, 18:49

Інтерв`ю | Джерело: tz |

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes