Міністерство закордонних справ України

Київ 22:22

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Йорданіі: «Три тисячі студентів з Йорданії навчаються в українських університетах»

24 листопада 2017, 18:00

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Йорданському Хашемітському Королівстві кандидат медичних наук пан Сергій Олексійович Пасько повідомив, що кількість йорданських студентів в Україні складає приблизно 3000 студентів, що навчаються в різних українських університетах.

У своєму повідомленні пресі пан Посол відмітив, що відносини у сфері освіти між Україною та Йорданією тривають вже десятиріччя, з часів Радянського Союзу, коли студенти їхали навчатися в Україну на різні спеціальності, такі як медицина, стоматологія, інженерія, адже українські університети мають високу репутацію у цих сферах.

Посол України в Йорданії також зазначив, що кількість студентів зросла з огляду на той факт, що багато йорданців одружуються на українках, повертаючись потім жити до Йорданії.

На ряду з цим пан Посол повідомив, що протягом минулих дисятиріч йорданці відправлялись навчатися у найкращі українськи університети, що готують спеціалістів широкого та вузького профілю, які потім, повертаючись до Йорданії, роблять свій внесок у відродження та розвиток своєї країни, адже випускники українських університетів користуються особливим престижем.

Також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Йорданії зазначив, що в Україні добре ставляться до йорданських студентів, так само як і до студентів інших національностей, підкресливши, що йорданці, які мешкають у різних містах не відчувають себе самотніми, і це завдяки теплому прийому зі сторони населення міст.

Пане Посол повідомив, що кількість українців, що проживають на території Йорданії, складає приблизно 5000 осіб, які в основному проживають у великих містах, таких як: Амман, Аз-Зарка, Мадаба, Ірбід, Акаба та Карак.

Також було зазначено, що діти, матері яких українки, одразу отримують українське громадянство.

Пане Посол також розповів про заходи, які влаштовуються українською громадою, яка надзвичайно розвинулась протягом останніх років. Результатами цього розвитку стало відкриття українського культурного центру «Українська хата в Йорданії» у вересні минулого року, призначене    25-ій річниці незалежності України.

У січні минулого року за підтримки Посольства України в Йорданії відбулося святкування з приводу офіційного відкриття українського культурного центру «Водограй», де основною метою центру є поширення української мови та культури серед української громади та місцевого населення.

Також центр організовує різни курси та кружки, як наприклад, уроки української та арабської  мов, уроки образотворчого мистецтва та уроки українського народного танцю «Гопак»,  кружок дитячого фітнесу та інші.

Джерело:  |  Petra

Останні статті

День Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗУНР, що відбулося 22 січня 1919 року | 22 січня, 11:12

AMMANNEWSPAPER - 22 грудень 1918 року, перший уряд України (Центральна рада) заявив, що Українська Народна Республіка була незалежною, вільною і суверенною державою українського народу. За той же період, в результаті розколу Австро-Угорської імперії, Західноукраїнська Народна Республіка була утворена в Західній Україні, зі столицею у Львові.
Стаття | Джерело: Amman Newspaper | Автор: Ali Jadalla

Посольство України відзначає 100-річчя української дипломатичної служби | 27 грудня 2017, 17:51

Посольство України в Йорданії провело урочистий захід, присвячений відзначенню 100-річчя української дипломатичної служби, яке співпало у часі з роковинами української революції (1917-1921), яка вважається чи не найважчим та найважливішим періодом в історії українського народу метою якої було здобуття Україною незалежності.
Стаття | Джерело: Al-Ra`i |

Україна – поєднання війни та любові | 11 грудня 2017, 18:00

В Українській столиці – Києві або навіть у серці більш патріотичного Львова, ніщо не може пересилити відчуття патріотизму у часи війни. Краса української природи або магія класичних міст або українська музика, яка звучить на вулицях міст та оспівує любов, все це має якесь відлуння війни.
Стаття | Джерело: Al Rai | Автор: Tariq Alhmaidi

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes