Міністерство закордонних справ України

Київ 14:37

Суперечка з приводу санкцій проти РФ

02 лютого, 16:19

Суперечка з приводу санкцій проти РФ

Посол України відхиляє вимоги економічних спілок

Берлін – Майже чотири роки тому Росія анексувала півострів Крим і вже близько чотирьох років на території сходу України ведуться бойові дії: урядові війська протистоять проросійським сепаратистам, яких підтримує Москва. Всі дипломатичні ініціативи до сих пір можна вважати безрезультатними. Мінські угоди не призвели ні до відведення важкої зброї, ані до розмежування армійських підрозділів.

На цьому тлі голоси в Німеччині, які вимагають скасування російських санкцій, стають дедалі гучнішими. В кінці кінців, п'ятеро прем'єр-міністрів східних земель Німеччини поставили під сумнів вплив санкцій. „Цей інструмент виявився неефективним”, - прокоментував прем'єр-міністр Саксонії-Анхальт Райнер Хазелофф (ХДС). Від заборони експорту до Росії, мовляв, особливо постраждали підприємці східних земель Німеччини.

Посла України в Німеччині, Андрія Мельника, такі вимоги відверто виводять з себе. Подібна акція є не тільки "безрозсудною" та "егоїстичною", але й "небезпечною для зовнішньої політики Німеччини. Втілення в життя таких закликів означало б «фіаско» німецької зовнішньої політики.

Однак, лідери Східнонімецького уряду у своїх закликах не самотні. Міністр закордонних справ Зігмар Габріель (СДП) також виступає за принаймні поступове скорочення санкцій, у випадку, якщо Росія буде готова піти на поступки. Ліберали ще більше симпатизують Москві. „Санкції не в змозі зупинити територіальні претензії імперських держав”, - підкреслив віце-голова ВДП Вольфганг Кубікі. Заяви Партії лівих та АдГ звучать схоже. Тільки ХДС та «Зелені» повністю налаштовані на тиск на Росію. У 2014 році Європейський Союз прийняв два пакети санкцій: один з приводу анексії Криму та інший щодо "дій Росії, спрямованих на дестабілізацію ситуації на Сході України". У березні 2015 року Європейська Рада пов'язала тривалість цих санкцій з повним виконанням Мінських угод, тим самим виключаючи їх поступове скасування.

Тим часом, німецькі компанії скаржаться на великі втрати. Збитки європейських підприємців через санкції Росії, за оцінками Східного комітету німецької економіки, складають до сотень мільярдів євро. Посол України Андрій Мельник не приймає цього факту і посилається на новий етап зростання обсягів німецько-російської торгівлі. За даними Федерального статистичного управління, експорт німецьких товарів до Росії з січня по листопад 2017 р. збільшився на 20,4%, тобто до 24,1 млрд. євро. „Тому аргументи п'ятьох прем'єр-міністрів вводять в оману, як і теза про те, що санкції нібито неефективні ”, - заявив Мельник. Подібні обмежувальні заходи чинять тиск особисто на Путіна та на його найближче середовище олігархів, який не можна недооцінювати". В такій ситуації, на його думку, потрібне "стратегічне терпіння", як і у випадку з Іраном.

Джерело:  |  FUNKE Medien

Останні інтерв`ю

Санкції є єдиним засобом тиску | 09 травня, 22:49

Інтерв`ю | Джерело: Märkische Oderzeitung |

Скасування означало б «зраду України» | 26 березня, 16:37

Інтерв`ю | Джерело: Deutschlandfunk |

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes