Міністерство закордонних справ України

Київ 09:01

Україна прагне посадити берлінських політиків за ґрати

06 лютого, 16:15

Берлін

Трьом берлінським політикам від АдН не варто більше їздити до України: там їм загрожує затримання. Вони належать до групи з восьми депутатів від АдН з трьох федеральних земель, які наразі перебувають з «приватним» візитом в окупованому РФ українському Криму: Україна протестує, прокуратура держави порушила кримінальне провадження.

Гуннар Ліндеманн, Хью Бронсон і Харальд Гатш з Берліна перебувають у Криму. На запрошення «Німецької національно-культурної автономії Республіки Крим» вони прибули з метою «знайти точки дотику» для співпраці. Вони провели зустрічі з кримськими політиками.

Посол України Андрій Мельник назвав візит злочином, за який, згідно з українським законодавством, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 років – за «протиправний в’їзд на тимчасово окуповану територію з метою завдання шкоди інтересам України». Він закликав главу берлінської АдН Георга Паздерські «публічно засудити цей авантюрний вояж до Криму».

Речник Уряду Штефан Зайберт зазначив, що Федеральний уряд критично сприймає такі поїздки. Втім, приватні подорожі не підпадають під режим санкцій. За його словами, Німеччина і надалі залишається вірною принципу невизнання протиправної анексії Криму як частини Росії. АдН має іншу думку: вона виступає проти «однобічної орієнтації Німеччини на Захід» і піддає критиці запроваджені з боку ЄС санкції.

Оглядачі вважають, що Росія наразі робить ставку не так на «лівих» як саме на АдН, як можливого партнера в питанні пом’якшення санкцій: за депутатами від земель послідують члени Бундестагу. Для Росії успіхом пропаганди свого часу вбачався навіть візит мілкого локального політика від АдН.

У 2014 році Крим було окуповано «зеленими чоловічками»  - російськими солдатами без ознак приналежності. У березні 2014 року відбувся референдум, у ході якого 90 відсотків громадян висловилися за приєднання до Росії. ЄС вважає аншлюс протизаконним.

Джерело:  |  «Berliner Kurier»

Останні інтерв`ю

Санкції є єдиним засобом тиску | 09 травня, 22:49

Інтерв`ю | Джерело: Märkische Oderzeitung |

Скасування означало б «зраду України» | 26 березня, 16:37

Інтерв`ю | Джерело: Deutschlandfunk |

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes