Міністерство закордонних справ України

Київ 17:55

Популярне фінське видання публікує статтю про газовий шантаж РФ, в якій містяться уривки інтерв'ю Посла Андрія Олефірова

07 березня, 10:53

Точка зору: Енергія – засіб впливу, який Росія використовує проти України та Європи.

Росія карає Україну припиненням постачання газу посеред надзвичайно холодної зими.

Міністр закордонних справ Сойні в Україні: «Енергія є одним з інструментів політичного впливу».

Росія використовує енергію як інструмент сили. Російська енергетична компанія "Газпром" знову перекрила газові потоки в Україну і далі до Центральної Європи.

Росія заінтересована в нестабільності в Україні. Це стало зрозуміло після окупації Криму та війни на сході Україні. В Україні й надалі триває війна. Україна намагається здійснити такі реформи, як викорінення корупції та побудувати економіку за західними стандартами. Довгостроковий дефіцит енергії взимку не сприяє досягненню цих цілей.

Посол України Андрій Олефіров наголошує на тому, що непередбачуваність "Газпрому" в Україні має розглядатися як попереджувальний сигнал для усієї Європи і особливо для тих країн, які позитивно ставляться до проекту «Північний потік 2».

Олефіров в інтерв'ю виданню «Verkkouutiset» заявив, що Україна закликає усіх своїх партнерів оцінити справжні цілі "Північного потоку 2" та подібних проектів.

У Фінляндії прем'єр-міністр Юха Сіпіля усе ще вважає «Північний потік», у першу чергу, економічним проектом, а не політичним.

***

Я особисто відчула, що означають перебої з енергопостачанням три роки тому. Тоді я жила в Києві кілька місяців посеред холодної зими. У Кімнаті було холодно. З електричним радіатором ми отримали трохи додаткового тепла для квартири, але все-одно повітря було холодне як морозиво.

На початку 2015 року війна на Сході України інтенсифікувалася. У лютому відбулася битва за Дебальцеве. Тоді Росія «закрутила гайки» як у зоні бойових дій, так і в енергетичному секторі. Такі дії Росії спричинили людські смерті, але також дестабілізували внутрішню ситуацію в Україні.

***

Міністр закордонних справ Тімо Сойні відвідав на цьому тижні Київ. Він, крім багатьох інших питань, обговорив зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним поточну газову кризу.

Я розмовляла з Сойні по телефону. Пан Сойні підкреслив, що укладені угоди повинні дотримуватися усіма, включаючи і Росію. Я запитала Сойні, чи варто турбуватися про енергетичні угоди з Росією, а саме про ядерний проект «Росатому» та проект "Газпром" Nord Stream 2 ". Сойні сподівається, що Росія дотримуватиметься угод з Фінляндією.

Тим не менше, суть справи така: Росія порушила міжнародні договори та міжнародне право, коли окупувала Крим і розпочала війну у східній Україні, а також щодо газових угод з Україною.

http://bit.ly/2HeyyIV 

Джерело:  |  Iltalehti Автор: Nina Järvenkylä

Останні інтерв`ю

Центральне фінське видання опублікувало матеріал про захід, що відбувся 20.02.2018 р. в Посольстві України у Фінляндії | 23 лютого, 12:09

Центральне фінське видання «Iltalehti» опублікувало матеріал про захід, що відбувся 20.02.2018 р. в Посольстві України у Фінляндії до Дня Героїв Небесної Сотні і роковин початку російської агресії проти України
Інтерв`ю | Джерело: «Iltalehti» | Автор: Nina Järvenkylä

Одна з найбільш популярних фінляндських газет опублікувала авторську статтю Посла Олефірова | 16 січня, 10:03

Провідне фінляндське видання «Iltalehti» опублікувало авторську статтю Посла Андрія Олефірова, присвячену реформам в Україні. 
Інтерв`ю | Джерело: «Iltalehti» |

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes