Міністерство закордонних справ України

4, Київ 18:59

У МЗС України проведено зустріч керівників органів державної влади України з главами дипломатичних місій держав-членів ЄС, США та Канади, акредитованими в Україні

22 січня, 12:56

У рамках постійного інформування міжнародних партнерів України про розвиток внутрішньої ситуації у нашій державі 22 січня 2014 р. у МЗС відбулася зустріч керівників органів державної влади України з главами дипломатичних місій держав-членів ЄС, США та Канади. У ході зустрічі особливу увагу було приділено роз’ясненню ситуації навколо силового протистояння на вул. Грушевського та доведенню змісту законів, прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 року.

З українського боку участь у заході взяли Міністр закордонних справ України Л.О.Кожара, Міністр юстиції України О.Л.Лукаш, заступник Глави Адміністрації Президента України Ю.П.Чмирь, заступник Міністра внутрішніх справ України В.І.Ратушняк, перший заступник Генерального прокурора України В.В.Білоус, заступник Генерального прокурора України Л.О.Фролова, перший заступник Голови Служби безпеки України В.В.Тоцький.

Відкриваючи зустріч, Міністр закордонних справ України відзначив надзвичайний характер нинішньої ситуації, коли акції протесту переросли у силове протистояння. Коментуючи останні події на вул. Грушевського, Л.О.Кожара підкреслив, що акції протесту в центрі столиці відбуваються з грубим порушенням законодавства з боку радикально налаштованих сил. У цьому зв’язку наголошувалося, що силове протистояння не може залишатися без належного реагування з боку правоохоронних органів.

Міністр закордонних справ України також підкреслив, що органи державної влади України продовжать докладати зусиль, спрямованих на мирне врегулювання ситуації у рамках чинного законодавства. У цьому контексті, увагу іноземних дипломатів було привернуто до діяльності робочої групи з врегулювання політичної кризи, створеної за дорученням Президента України В.Ф.Януковича.

Було висловлено сподівання української сторони, що дії радикально та екстремістські налаштованих сил отримають однозначне засудження з боку міжнародних партнерів нашої держави.

Міністр закордонних справ України назвав поспішною реакцію окремих іноземних держав на ухвалення Верховною Радою України низки законів 16 січня 2014 року, наголосивши, що прийняті законодавчі акти відповідають законодавству багатьох держав-членів ЄС та усталеній міжнародній практиці. Нагальність прийняття цих законів була викликана необхідністю створення належних правових умов для скорішого політичного врегулювання кризи.

Міністр юстиції України О.Л.Лукаш роз’яснила зміст ухваленого 16 січня 2014 року пакету законів. Керівникам іноземних дипломатичних місій був представлений порівняльний аналіз відповідних норм законодавства України та низки європейських держав, який підтверджує відповідність прийнятих законодавчих актів міжнародній практиці.

У цьому контексті було висловлено готовність української сторони до експертного обговорення з міжнародними партнерами прийнятих 16 січня 2014 року законів та зацікавленість в отриманні рекомендацій щодо їхньої імплементації з урахуванням застосування аналогічних норм у законодавстві держав-членів ЄС.

О.Л.Лукаш також закликала представників іноземного дипломатичного корпусу утриматися від відвідання захоплених учасниками акцій протесту адміністративних будівель.

Заступник Міністра внутрішніх справ України В.І.Ратушняк надав іноземним дипломатам детальну інформацію щодо ситуації, яка складається в центрі Києва упродовж останніх днів з акцентом на діях протестувальників та реакції на них з боку правоохоронних органів. Підкреслювалося, зокрема, що органи охорони правопорядку нашої держави реагують на масові правопорушення у суворій відповідності до чинного законодавства.

Перший заступник Генерального прокурора України В.В.Білоус підкреслив, що останні події в Україні спонукали керівництво держави до удосконалення правових механізмів врегулювання політичної кризи. Відтак закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 р., спрямовані на посилення захисту громадян нашої держави, стабілізацію внутрішньої ситуацію та утвердження законності.

Перший заступник Голови Служби безпеки України В.В.Тоцький звернувся до глав іноземних дипломатичних місій держав-членів ЄС, США і Канади рекомендувати громадянам своїх країн утриматися від дій, які можуть кваліфікуватися чинним законодавством України як втручання у внутрішні справи нашої держави. У цьому зв’язку, було наведено ряд конкретних прикладів виявлення компетентними органами України фактів такого втручання.

Останні новини

Депутати Європейського Парламенту візьмуть участь у спостереженні за ходом голосування на виборчих дільницях у низці міст України | Вчора, 18:32

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з делегацією спостерігачів Європейського Парламенту на позачергових парламентських виборах в Україні

Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль зустрілась з Послом Республіки Польща в Україні Генріком Літвіним | 23 жовтня, 18:59

У ході зустрічі сторони обговорили питання подальшої взаємодії на шляху європейської інтеграції України, в т.ч. в контексті виконання Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

Відбулася зустріч Голови ЦВК України Михайла Охендовського та заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату Андрія Олефірова з керівниками дипломатичних місій, акредитованих в Україні. | 23 жовтня, 18:47

23 жовтня 2014 р. у МЗС України відбулася зустріч Голови Центральної виборчої комісії України Михайла Охендовського та заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату Андрія Олефірова з керівниками дипломатичних місій, акредитованих в Україні.

Зміцнилася довіра між Україною та Ізраїлем - Павло Клімкін | 23 жовтня, 11:14

Триває дводенний робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Держави Ізраїль.

Щодо участі України у роботі 195-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО | 22 жовтня, 18:02

У штаб-квартирі ЮНЕСКО проходить 195-а сесія Виконавчої ради ЮНЕСКО, у роботі якої бере участь офіційна делегація України на чолі із заступником Міністра закордонних справ України Сергієм Кислицею.