Міністерство закордонних справ України

3, Київ 17:11

Заява Міністерства закордонних справ України

11 березня 2014, 22:16

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест з приводу заяви МЗС Російської Федерації  від 11 березня 2014 року про визнання правомірною т.зв. «декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Рішення, схвалене Верховною Радою Автономної Республіки Крим, є антиконституційним, незаконним та юридично нікчемним. 

Цей т.зв. «документ» порушує національне законодавство України та положення міжнародних документів, включно із заявою Голови Ради Безпеки ООН від 20 липня 1993 року, яка, як відомо, була одностайно підтримана всіма членами РБ ООН, включно з Російською Федерацією. 

Україна категорично засуджує пряме втручання Російської Федерації у внутрішні справи нашої держави. Дії російської сторони прямо суперечать фундаментальним принципам міжнародного права та загальновизнаним принципам співжиття держав. 

Теза та наведені аргументи про правомірність рішення Верховної Ради АР Крим не витримують жодної критики. 

Російська сторона посилається на консультативний висновок Міжнародного суду ООН щодо одностороннього проголошення декларації про незалежність Косово. 

Водночас, у Письмовій Заяві, офіційно поданій Російською Федерацією у справі стосовно Косово до Міжнародного суду ООН, зазначається, що «право на самовизначення не може тлумачитися як таке, що санкціонує або заохочує будь-які дії, які б вели до розчленування або до часткового чи повного порушення територіальної цілісності або політичної єдності суверенних та незалежних держав». 

Ґрунтуючись на цій позиції, Російська Федерація до цього часу не визнала незалежності Косово. Втім, бачимо спробу застосувати російською стороною принцип, нею засуджений, стосовно України. Це означає, що посилання на рішення Міжнародного суду ООН є класичним прикладом подвійних стандартів з боку РФ. 

Російська сторона стверджує, що на т.зв. «плебісцит» були запрошені спостерігачі від ОБСЄ. Цинізм ситуації полягає в тому, що запрошення спостерігачам відвідати територію суверенної України було передане офіційним представником Російської Федерації при ОБСЄ. 

Також добре відомо, що Швейцарське головування в ОБСЄ назвало запланований на 16 березня «референдум» нелегітимним та виключило можливість участі в спостереженні за ним місії  ОБСЄ. 

Міністерство закордонних справ України засуджує практику провокативних заяв та будь-яких дій, які націлені на загострення становища в Криму. 

Для доведення цієї позиції та отримання необхідних пояснень до Міністерства закордонних справ України викликано Тимчасового повіреного у справах РФ в Україні. 

Україна наполегливо закликає російську сторону до деескалації ситуації, прямого діалогу та повного додержання норм та принципів міжнародного права і міждержавних відносин.

Останні новини

Заява делегації України щодо триваючого включення неурядових організацій до переліку «іноземних агентів» у Російській Федерації | 20 січня, 10:43

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1128-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 січня 2017 року (мовою оригіналу)

Заява делегації України у відповідь на доповідь Глави СММ ОБСЄ в Україні Ертугрула Апакана та Спецпредставника Діючого голови ОБСЄ Мартіна Сайдіка | 20 січня, 10:36

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1128-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 січня 2017 року (мовою оригіналу)

Відбувся брифінг заступника Міністра Олени Зеркаль з представниками дипломатичного корпусу щодо поданого Україною позову до Міжнародного суду ООН | 20 січня, 09:00

19 січня 2017 року відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль з представниками дипломатичного корпусу з метою надання міжнародній спільноті інформації про позов, поданий Україною проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН та арбітражного трибуналу за Конвенцією ООН з морського права 1982 року. 

«Ми будемо активно працювати з Австрійським Головуванням ОБСЄ для досягнення миру на Донбасі» - Павло Клімкін | 18 січня, 09:00

«Ми будемо активно працювати з Австрійським Головуванням ОБСЄ для досягнення миру на Донбасі» -  сказав Міністр закордонних справ Павло Клімкін в ході зустрічі з Діючим головою ОБСЄ, Федеральним міністром європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастьяном Курцом