Міністерство закордонних справ України

Київ 04:13

Щодо ситуації з громадянами України у Непалі. Рекомендації (станом на 18:00 год. 30 квітня, оновлюється)

30 квітня 2015, 18:28

Станом на 18:00 30 квітня ц.р., в МЗС наявна інформація про перебування на території Непалу 196 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте з 40 співвітчизниками не вдається вийти на зв’язок.

За інформацією Посольства України в Індії до м.Катманду (Непал) з Делі (Індія) вилетіла оперативна група Департаменту консульської служби МЗС України для надання допомоги у вирішені питань, пов’язаних з евакуацією громадян України.

* * *

Станом на 16:00 30 квітня ц.р., кількість громадян України які, за наявною в МЗС інформацією, перебувають на території Непалу не змінилася -196 осіб. Також відсутні дані про загиблих (постраждалих) українців.

За інформацією від Представництва України при Європейському Союзі, отриманою від Європейського координаційного центру реагування на кризи, сейсмічна ситуація в районі столиці Непалу Катманду та прилеглих територіях Індії та Китаю відносно стабілізувалася, що дозволяє перейти до активної фази пошуково–рятувальних робіт та нейтралізації гуманітарної кризи.

* * * 

Станом на 14:00 30 квітня ц.р., кількість громадян України які, за наявною в МЗС інформацією, перебувають на території Непалу не змінилася - 196 осіб. Не вийшли на зв’язок ще 40 наших співвітчизників.

За інформацією Консула Посольства України в Індії, якій наразі перебуває в Непалі, сьогодні відбулась зустріч з відділом туристичної поліції Непалу, Департаменту Міністерства культури, туризму та цивільної авіації, а також Асоціації альпінізму Непалу та Асоціації туристичних агентств Непалу. Під час зустрічі непальська сторона наголосила, що на сьогодні, дані про постраждалих або загиблих громадян України у їх списках відсутні. 

* * *

Станом на 12:00 год. 30 квітня ц.р., в МЗС наявна інформація про перебування на території Непалу 196 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте 40 співвітчизників востаннє виходили на зв’язок ще до землетрусу.

За інформацією Консула Посольства України в Індії, який знаходиться в м. Катманду, наразі є інформація про 85 осіб (списки постійно оновлюються), які повідомляють про готовність евакуюватися з Непалу українським літаком ІЛ-76. Консул підтримує постійний зв’язок з 75 громадянами України, зараз у Почесному консульстві в м. Катманду (Непал) перебуває 45 людей, ще 30 перебувають у межах столиці в готовності прибути до пункту збору – приміщення Почесного консульства. 

* * *
Станом на 09:00 30 квітня ц.р., кількість громадян України які, за наявною в МЗС інформацією, перебувають на території Непалу не змінилася -196 осіб. Продовжується зберігатися позитивна тенденція зростання кількості українців, які вийшли на зв'язок після стихійного лиха – на сьогодні кількість наших співвітчизників, з якими не вдалося встановити зв’язок складає 40 осіб (добу тому таких було 65).

Крім того, вчора з віддалених районів було доставлено 20 українців.

За інформацією Посольства України в Індії український літак ІЛ-76 приземлився 30 квітня ц.р. о 08:20 за київським часом, в аеропорту Делі (Індія) для дозаправки і технічної підготовки для перельоту до Катманду. 

* * *
Станом на 19:00 29 квітня ц.р., кількість громадян України які, за наявною МЗС інформацією, перебувають на території Непалу не змінилася -196 осіб. Також відсутні дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні.

За інформацією Посольства України в Індії під час наради з  представниками країн ЄС було повідомлено, що 29-30 квітня для евакуації громадян з Непалу до цієї країни планується направити по одному літаку з Італії, Франції, Німеччини та Чехії. Досягнуто домовленості щодо можливості евакуації громадян України з м.Катманду літаками зазначених держав при наявності вільних місць.

* * *

Станом на 15:00 29 квітня ц.р., МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 196 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні.

За інформацією Посольства України в Індії у Посольстві Польщі в Індії відбувається нарада керівників дипломатичних місій країн Євросоюзу, акредитованих у Делі, та представників посольств України і Сербії щодо евакуації громадян.

Посольством України в Польщі було забезпечено зустріч 5 громадян України, які польським спеціальним авіарейсом були евакуйовані за маршрутом Катманду – Делі – Варшава. Зазначені громадяни силами Посольства України у Варшаві були забезпечені харчуванням та тимчасовим житлом. Сьогодні планується вирішити питання щодо їхнього повернення на Батьківщину. 

* * *

Станом на 11:00 29 квітня ц.р., МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 196 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні. Посольство України в Індії у співпраці з Почесним консульством в м.Катманду (Непал) продовжує вживати заходів з метою встановлення зв’язку з громадянами України, які перебувають у віддалених районах від Катманду або досі не вийшли на контакт з МЗС чи дипустановою.

За інформацією Консула Посольства України в Індія, який наразі перебуває в м.Катманду (Непал), по місцевому радіо розпочали поширювати інформацію щодо пошуку громадян України та необхідності зв'язку з Почесним Консулом України в Катманду.

* * *

Станом на 19:00 28 квітня ц.р., МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 191 громадянина України. Інформація щодо загибелі або травмування наших громадян не зафіксована.

В Департаменті консульської служби запроваджено окрему електронну адресу (nepal@mfa.gov.ua) для отримання інформації про громадян України, які знаходяться на території Непалу.

* * *

Станом на 17:00 28 квітня ц.р., в МЗС наявна інформація про перебування на території Непалу 190 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте 62 співвітчизників востаннє виходили на зв’язок ще до землетрусу.

У свою чергу Консул Посольства в Індії особи, який перебуває зараз в Катманду, поінформував про те, що громадяни, які звернулись до Почесного Консульства України у м.Катманду (Непал), забезпечені можливістю для відпочинку, їжею та їм надано предмети першої необхідності. 

* * *

Станом на 15:00 28 квітня ц.р., в МЗС наявна інформація про перебування на території Непалу 188 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте 61 співвітчизників востаннє виходили на зв’язок ще до землетрусу.

Посольство України в Індії уточнило стан і технічні характеристики злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту Трібхуван, м. Катманду (Непал). За інформацією з Непалу, вони відповідають міжнародним авіаційним вимогам та дозволяють злітати та приземлятися літакам типу Іл-76, яким планується здійснити евакуацію.

У свою чергу Департамент консульської служби МЗС України направив звернення до операторів мобільного зв’язку України з проханням надіслати СМС – повідомлення їх абонентам у Непалі, що містять контактні данні консульської посадової особи, яка знаходиться в Катманду і місце збору для евакуації громадян України.

* * *

Станом на 13:00 28 квітня ц.р., в МЗС наявна інформація про перебування на території Непалу 187 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте 61 співвітчизників востаннє виходили на зв’язок ще до землетрусу.

МЗС та Посольством України в Індії відшукують можливості для встановлення зв’язку з громадянами України, на території цієї країни. Спостерігається позитивна динаміка у встановленні зв’язку з українцями в Непалі.

Наразі у пункті збору (Почесне консульство України в Катманду) де працює консул України в Індії перебувають 15 громадян, ще 45 перебувають на постійному зв’язку з Консулом.

У контексті виконання евакуаційних заходів, у результаті взаємодії  з польськими колегами, вдалось евакуювати 5 громадян України за маршрутом Катманду – Делі – Варшава. Посольство України в Республіці Польща забезпечуватиме відправку наших громадян до України. Крім того, за інформацією від Консула в Катманду ще 4 громадянина відлетіли самостійно.

* * *

Станом на 11:00 28 квітня ц.р., МЗС отримало інформацію про перебування на території Непалу 176 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте 77 співвітчизників востаннє виходили на зв’язок ще до землетрусу.

МЗС та Посольством України в Індії вживаються заходи з метою встановлення зв’язку з громадянами України, які могли б постраждати внаслідок цього стихійного лиха.

Для збору інформації про громадян України, які перебувають в Непалі, забезпечено функціонування телефонних «гарячих ліній» МЗС (+380442381657) та Посольства України в Індії (+918826297218, +97714416544, +97714416767).

Наразі в м.Катманду на постійній основі перебуває консульський співробітник Посольства (контактний телефон: +9779813057540) з метою надання необхідної та оперативної допомоги нашим співвітчизникам, які опинилися в скрутному становищі внаслідок землетрусу.

За наявними даними, в м.Катманду на даний час перебувають орієнтовно 55-60 наших громадян, з них із 35 Посольством підтримується постійний зв’язок. Більшість громадян перебувають в місцевих готелях, 15-20 осіб розмістилися в наметовому містечку біля будівлі Почесного консульства України в Непалі (перебування у самій будівлі небезпечно з огляду на ймовірність продовження землетрусів).


Водночас, Посольство опрацьовує інші можливості щодо тимчасового розміщення українських громадян. Зокрема, найближчим часом в приватній резиденції Почесного консула України в Непалі планується розмістити 10-12 громадян України. 

 

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes