Міністерство закордонних справ України

Київ 01:05

Глави зовнішньополітичних відомств України, Німеччини, Франції та Росії провели зустріч у «нормандському форматі» у Берліні

13 вересня 2015, 09:28

Глави зовнішньополітичних відомств України, Німеччини, Франції та Росії провели зустріч у «нормандському форматі» у Берліні, у ході якої обговорили шляхи розблокування ключових проблемних питань у рамках імплементації Мінських домовленостей.

Сторони погодилися щодо важливості якнайшвидшого досягнення домовленості стосовно відведення танків, гармат калібром до 100 мм та мінометів калібром до 120 мм за посиленого моніторингу та верифікації з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема шляхом створення постійно діючих пунктів Місії вздовж лінії зіткнення. Українська сторона  наголосила на необхідності забезпечення повного і безперешкодного доступу СММ до всієї території ОРДЛО, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.  Важливим є дотримання послідовного підходу у відведенні легких, а також ефективне завершення відведення важких озброєнь.

Павло Клімкін наголосив на необхідності негайно розпочати у рамках ТКГ обговорення модальностей проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі українського законодавства та загальновизнаних критеріїв ОБСЄ. Важливе значення у цьому контексті має залучення представника БДІПЛ ОБСЄ до роботи підгрупи з політичних питань ТКГ.

Міністр закордонних справ України закликав прискорити процес звільнення полонених, включаючи політичних в’язнів, а також забезпечити допуск до них представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Сторони висловилися за продовження конструктивної взаємодії у рамках робочої групи з економічних питань ТКГ, зокрема у частині водозабезпечення, відновлення інфраструктури, здійснення соціальних виплат при одночасному узгодженні питань відновлення сплати податків та комунальних платежів.

Результати зустрічі міністрів закордонних справ ляжуть в основу роботи наступного саміту лідерів чотирьох держав, що відбудеться найближчим часом в Парижі.

 

(Фото "Укрінформ", О.Танасійчук)

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes