Міністерство закордонних справ України

3, Київ 04:57

Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця здійснив одноденний робочий візит до Китайської Народної Республіки.

31 грудня 2015, 14:49

29 грудня 2015 р. заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця здійснив одноденний робочий візит до Китайської Народної Республіки. 

Голова мета візиту полягала у завершенні в цьому році низки консультацій з членами Ради Безпеки ООН, у т.ч. постійними, у зв’язку з початком 1 січня 2016 р. непостійного членства України в цьому органі.

У ході консультацій делегації двох держав приділили увагу взаємодії України та Китаю в ООН, зокрема, у Раді Безпеки, детально обговоривши основні пріоритети діяльності як самої Ради у 2016 році, так і окремо України та Китаю в цьому органі. Були визначені основні напрямки, за якими дві держави могли б налагодити активну взаємодію, зокрема з питань реформування РБ ООН та вдосконалення методів її роботи, а також покращення взаємодії між Радою Безпеки та Генеральною Асамблеєю ООН.

Важливо відзначити, що такі напрямки, як діяльність з підтримання миру, боротьба з тероризмом, зміцнення миру на Африканському континенті, належать до спільних як для України, так і для КНР пріоритетів.

У рамках візиту до Китаю Сергій Кислиця провів також зустріч та переговори з нещодавно призначеним Помічником Міністра закордонних справ КНР (у ранзі Заступника Міністра) Лі Хуейлаєм. Сторони проаналізували підсумки українсько-китайської взаємодії у 2015 р. та обговорили пріоритети на наступний рік. Було визнано важливість підтримання активного політичного діалогу на всіх рівнях, а також підвищення динаміки роботи двосторонніх механізмів співпраці у практичних сферах, зокрема, діяльності міжурядової Комісії зі співробітництва.

Значна увага була приділена питанням розбудови торговельно-економічної співпраці, у тому числі у контексті набуття чинності з 1 січня 2016 р. економічною частиною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Китайська сторона вкотре підтвердила незмінність своєї позиції щодо поваги суверенітету та територіальної цілісності України.

Останні новини

Заява делегації України щодо триваючого включення неурядових організацій до переліку «іноземних агентів» у Російській Федерації | 20 січня, 10:43

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1128-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 січня 2017 року (мовою оригіналу)

Заява делегації України у відповідь на доповідь Глави СММ ОБСЄ в Україні Ертугрула Апакана та Спецпредставника Діючого голови ОБСЄ Мартіна Сайдіка | 20 січня, 10:36

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1128-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 січня 2017 року (мовою оригіналу)

Відбувся брифінг заступника Міністра Олени Зеркаль з представниками дипломатичного корпусу щодо поданого Україною позову до Міжнародного суду ООН | 20 січня, 09:00

19 січня 2017 року відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль з представниками дипломатичного корпусу з метою надання міжнародній спільноті інформації про позов, поданий Україною проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН та арбітражного трибуналу за Конвенцією ООН з морського права 1982 року. 

«Ми будемо активно працювати з Австрійським Головуванням ОБСЄ для досягнення миру на Донбасі» - Павло Клімкін | 18 січня, 09:00

«Ми будемо активно працювати з Австрійським Головуванням ОБСЄ для досягнення миру на Донбасі» -  сказав Міністр закордонних справ Павло Клімкін в ході зустрічі з Діючим головою ОБСЄ, Федеральним міністром європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастьяном Курцом