Міністерство закордонних справ України

3, Київ 19:19

Коментар МЗС України щодо свідомого затягування російським правосуддям судового процесу у справі Н.Савченко (укр/рос)

03 березня 2016, 19:34

3 березня ц.р. в Донецькому міському суді Ростовської області відбулося чергове судове засідання у справі Надії Савченко, під час якого планувалося надати їй право на заключне слово.

Однак, після виступів адвокатів суддя несподівано оголосив засідання суду закритим, не давши можливість Надії виступити із заключним словом, і переніс засідання на 9 березня.

Міністерство рішуче засуджує такі дії російського правосуддя, які трактуються не інакше, як навмисне затягування судового процесу, та призвели до вимушеного рішення Н.Савченко оголосити сухе голодування, що несе пряму загрозу її життю.

Сфальсифіковані російською стороною звинувачення проти Надії Савченко є штрихом терористичного почерку держави, що розв’язала два роки тому збройну агресію проти України, та є проявом виняткового цинізму до прав людини і основоположних свобод.

У цьому зв’язку вкотре закликаємо міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного та дипломатичного тиску на Російську Федерацію для звільнення незаконно утримуваної Надії Савченко, спільно виступити на захист життя, безпеки та прав людини громадян України, які стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України та міжнародного правопорядку.

* * *

Комментарий МИД Украины относительно сознательного затягивания российским правосудием судебного процесса по делу Н.Савченко
 
3 марта с.г. в Донецком городском суде Ростовской области состоялось очередное судебное заседание по делу Надежды Савченко, во время которого планировалось предоставить ей право на заключительное слово.

Однако после выступлений адвокатов судья неожиданно объявил заседание суда закрытым, не дав возможность Надежде выступить с заключительным словом, и перенес заседание на 9 марта.

Министерство иностранных дел Украины решительно осуждает такие действия российского правосудия, которые трактуются не иначе как умышленное затягивание судебного процесса, и привели к вынужденному решению Н.Савченко объявить сухую голодовку, что несет прямую угрозу ее жизни.

Сфальсифицированные российской стороной обвинения против Надежды Савченко являются штрихом террористического почерка государства, которое развязало два года назад вооруженную агрессию против Украины, а также проявлением исключительного цинизма в отношении прав человека и основных свобод.

В этой связи еще раз призываем международное сообщество принять меры для усиления политического и дипломатического давления на Российскую Федерацию для освобождения незаконно удерживаемой Надежды Савченко, совместно выступить в защиту жизни, безопасности и прав человека граждан Украины, которые стали политическими заложниками агрессивной политики России против Украины и международного правопорядка.

Останні новини

Заява делегації України щодо триваючого включення неурядових організацій до переліку «іноземних агентів» у Російській Федерації | 20 січня, 10:43

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1128-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 січня 2017 року (мовою оригіналу)

Заява делегації України у відповідь на доповідь Глави СММ ОБСЄ в Україні Ертугрула Апакана та Спецпредставника Діючого голови ОБСЄ Мартіна Сайдіка | 20 січня, 10:36

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком на 1128-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 19 січня 2017 року (мовою оригіналу)

Відбувся брифінг заступника Міністра Олени Зеркаль з представниками дипломатичного корпусу щодо поданого Україною позову до Міжнародного суду ООН | 20 січня, 09:00

19 січня 2017 року відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль з представниками дипломатичного корпусу з метою надання міжнародній спільноті інформації про позов, поданий Україною проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН та арбітражного трибуналу за Конвенцією ООН з морського права 1982 року. 

«Ми будемо активно працювати з Австрійським Головуванням ОБСЄ для досягнення миру на Донбасі» - Павло Клімкін | 18 січня, 09:00

«Ми будемо активно працювати з Австрійським Головуванням ОБСЄ для досягнення миру на Донбасі» -  сказав Міністр закордонних справ Павло Клімкін в ході зустрічі з Діючим головою ОБСЄ, Федеральним міністром європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастьяном Курцом