Міністерство закордонних справ України

Київ 12:29

Позиція Норвегії щодо підтримки України у питанні збереження суверенітету і територіальної цілісності залишається незмінною

13 лютого 2017, 17:16

«Позиція Норвегії щодо підтримки України у питанні збереження суверенітету і територіальної цілісності залишається незмінною», заявила Державний секретар Міністерства закордонних справ Норвегії Маріт Бергер Рьосланд 13 лютого ц.р. під час українсько-норвезьких консультацій, що відбулися з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин.

Сторони констатували високу активність двостороннього партнерства, зокрема відзначили результативність недавнього офіційного візиту Президента України до Норвегії. Наголошувалося на зростанні показників двостороннього товарообігу за підсумками 2016 року.

Норвезька сторона дала позитивну оцінку стану імплементації системних реформ в Україні й підтвердила подальший інтерес у наданні практичної допомоги на цьому напрямі. Керівник української делегації Заступник Міністра Вадим Пристайко висловив інтерес у запозиченні норвезького досвіду розбудови відносин з ЄС, який може виявитись корисним для нашої держави у контексті імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Крім того, сторони обговорили співпрацю у рамках НАТО, у т.ч. реалізацію проектів за підтримки трастових фондів.

Окремою темою був стан імплементації Мінських домовленостей. Українська сторона поінформувала про наслідки останньої ескалації російської агресії на Донбасі. Норвезька сторона підкреслила принципову позицію Осло щодо засудження будь яких проявів порушення міжнародного права й наголосила на важливості збереження санкцій проти Росії до повного виконання Мінських домовленостей. Крім того, Норвегія продовжуватиме долучатися до проектів гуманітарної допомоги населенню України, що постраждало від російської агресії.

Сторони дали позитивну оцінку співпраці в рамках міжнародних організацій та обмінялися думками з актуальних міжнародних питань.

 

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes