Міністерство закордонних справ України

Київ 07:08

Відбулися політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами України та Республіки Польща

18 травня 2017, 20:35

18 травня 2017 року, в день 25-річчя Договору між Україною і Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво, відбулися політичні консультації на рівні керівників територіальних департаментів МЗС України та МЗС Республіки Польща.

Сторони предметно розглянули актуальні питання українсько-польського співробітництва та шляхи подальшої взаємодії з двостороннього, європейського та міжнародного порядку денного.

У ході консультацій було обговорено графік політичного діалогу на найвищому рівні на поточний рік, результати діяльності двосторонніх інституційних механізмів, стан співробітництва в прикордонній сфері, а також шляхи подальшого зміцнення гуманітарної співпраці у контексті примирення та увічнення місць пам’яті.
З українського боку висловлено стурбованість стосовно демонтажу українського пам’ятника у с. Грушовичі (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) та підкреслено необхідність проведення консультацій уповноважених структур двох країн для вирішення існуючих проблемних питань.

З польського боку було порушено питання щодо охорони дипломатичних та консульських установ Республіки Польща в Україні.

Значну увагу було приділено реалізації Мінських домовленостей та розвитку подій на Донбасі. Сторони наголосили на важливості дотримання режиму економічних санкцій проти Росії до повного виконання нею взятих на себе зобов’язань у рамках Мінського процесу та відновлення територіальної цілісності України. Було наголошено на необхідності активної присутності сторони ЄС у рамках реалізації низки проектів з відбудови територій, які постраждали від російської агресії.

Окремо було обговорено питання європейської та євроатлантичної інтеграції України, насамперед вдосконалення ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Останні новини

Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадовим | 17 січня, 18:30

Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання українсько-туркменських відносин, а також перспективи подальшого розвитку двосторонньої співпраці у сферах, що становлять взаємний інтерес.

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes