Міністерство закордонних справ України

Київ 01:00

Відбулися політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами України та Республіки Польща

18 травня 2017, 20:35

18 травня 2017 року, в день 25-річчя Договору між Україною і Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво, відбулися політичні консультації на рівні керівників територіальних департаментів МЗС України та МЗС Республіки Польща.

Сторони предметно розглянули актуальні питання українсько-польського співробітництва та шляхи подальшої взаємодії з двостороннього, європейського та міжнародного порядку денного.

У ході консультацій було обговорено графік політичного діалогу на найвищому рівні на поточний рік, результати діяльності двосторонніх інституційних механізмів, стан співробітництва в прикордонній сфері, а також шляхи подальшого зміцнення гуманітарної співпраці у контексті примирення та увічнення місць пам’яті.
З українського боку висловлено стурбованість стосовно демонтажу українського пам’ятника у с. Грушовичі (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) та підкреслено необхідність проведення консультацій уповноважених структур двох країн для вирішення існуючих проблемних питань.

З польського боку було порушено питання щодо охорони дипломатичних та консульських установ Республіки Польща в Україні.

Значну увагу було приділено реалізації Мінських домовленостей та розвитку подій на Донбасі. Сторони наголосили на важливості дотримання режиму економічних санкцій проти Росії до повного виконання нею взятих на себе зобов’язань у рамках Мінського процесу та відновлення територіальної цілісності України. Було наголошено на необхідності активної присутності сторони ЄС у рамках реалізації низки проектів з відбудови територій, які постраждали від російської агресії.

Окремо було обговорено питання європейської та євроатлантичної інтеграції України, насамперед вдосконалення ініціативи ЄС «Східне партнерство».

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes