Міністерство закордонних справ України

Київ 18:15

Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль взяла участь у Міністерському засіданні Східного Партнерства

19 червня 2017, 22:32
19 червня у м.Люксембург Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль взяла участь у Міністерському засіданні Східного Партнерства (СхП).
Зустріч відбулася під головуванням Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні за участі міністрів закордонних справ держав-членів ЄС, країн-учасниць ініціативи СхП, Комісара ЄС з питань ЄПС та переговорів з розширення Йоганнеса Хана.
Головною темою засідання стала підготовка до наступного Саміту СхП 24 листопада ц.р. в Брюсселі, а також цілі та пріоритети функціонування Ініціативи до 2020 року.
Сторони детально зупинились на обговоренні досягнень Саміту, які б принесли найбільш відчутні переваги для громадян - удосконалення транспортної мережі країн СхП, збільшення інвестицій у галузь енергоефективності, гармонізація роумінгових тарифів, надання доступних кредитів у національній валюті малим та середнім підприємствам  тощо.
Учасники засідання відзначили, що 5-й Саміт СхП повинен не лише підсумувати спільні досягнення за останні 2 роки, але й розробити бачення подальшого стратегічного розвитку Східного партнерства.
О.Зеркаль подякувала державам-членам та інституціям ЄС за їхні зусилля із запровадження безвізового режиму для України, який став потужним стимулом для проведення низки внутрішніх реформ.
Заступник Міністра також наголосила на необхідності реаліації принципу «більше за більше» шляхом запровадження посилених інструментів підтримки, спрямованих на допомогу в імплементації Угод про асоціацію та ПВ ЗВТ. Вона наголосила, що двері Європейського Союзу повинні залишатись відкритими для країн, що прагнуть більшої інтеграції з ЄС, і цей сигнал повинен бути належно відображеним у декларації саміту Східного партнерства.
Серед пріоритетів України в рамках підготовки до Саміту СхП важливе місце займатимуть поглиблення торговельно-економічних зв’язків та спрощення кредитування для малих і середніх підприємств, посилення регіональної взаємодії, сприяння міжлюдським контактам, зокрема шляхом розширення можливостей підтримки молоді за рахунок відповідних програм ЄС. 

Останні новини

Заступник міністра Сергій Кислиця прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного Посла Республіки Чилі в Україні за сумісництвом | Сьогодні, 17:25

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного Посла Республіки Чилі в Україні за сумісництвом Хýліо Брáво Юбіні.

Албанія підтверджує незмінність курсу на повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України | Вчора, 19:00

22 лютого 2018 року відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ та у справах Європи Республіки Албанія Дітміра Бушаті, в ході якого у Києві були проведені переговори Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром Бушаті.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes