Міністерство закордонних справ України

Київ 10:13

Відбулися перші в історії двосторонніх відносин міжвідомчі українсько-німецькі консультації у сфері забезпечення кібербезпеки

30 листопада 2017, 19:41

30 листопада ц.р. у Києві під головуванням Державного секретаря МЗС України Андрія Заяця та Директора департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергія Шутенка, відбулися перші в історії двосторонніх відносин міжвідомчі українсько-німецькі консультації у сфері забезпечення кібербезпеки. Участь у відкритті заходу взяв також Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель.

Делегація ФРН, у складі представників федерального Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, федеральної кримінальної поліції та національної розвідки , ознайомила українських колег з причетних органів державної влади із досягненнями Німеччини у моніторингу та нейтралізації проблем кібернетичного характеру, а також із стратегією кібербезпеки цієї держави.

Українська делегація на вказаних консультаціях включала представників від Служби безпеки, Апарату РНБО, Міністерства оборони, Міністерства інформаційної політики, Національного банку, Управління кіберполіції, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби фінансового моніторингу та Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації.

Сторони обговорили сучасні тенденції у сфері кібербезпеки, основні механізми її зміцнення, а також перспективні напрями подальшої співпраці обох держав у зазначеній галузі.

Вітчизняна делегація, серед іншого, комплексно ознайомила німецьких колег із окремими аспектами масштабних кібератак на електронні та урядові ресурси нашої держави з боку Російської Федерації упродовж 2015-2017рр., відзначивши, що кібератаки, підтримувані та фінансовані цією державою, стали одним із головних елементів «гібридної війни».

Окремими темами консультацій стали такі питання як співпраця України та ФРН у посиленні глобальної кібербезпеки на майданчиках таких міжнародних організацій як НАТО, ОБСЄ і ООН, а також кібербезпека в структурах оборонних відомств і фінансової системи держави.  

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes