Міністерство закордонних справ України

Державний секретар МЗС України Андрій Заяць відкрив виставку «Поза межами обов'язку», присвячену дипломатам, які були визнані Праведниками Народів Світу

29 січня, 19:26

29 січня 2018 року у рамках відзначення в Україні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка Державний секретар МЗС України Андрій Заяць відкрив виставку «Дипломати – праведники серед народів світу».

Її організаторами виступили Посольство Держави Ізраїль та МЗС України. Виставка презентує документи з фондів ізраїльського центру пам'яті Голокосту "Яд Вашем" та МЗС Держави Ізраїль і присвячена подвигу представників дипломатичної професії різних країни, які брали участь в операціях з порятунку євреїв на різних етапах Голокосту.

Звання «праведник серед народів світу» удостоюються ті, хто активно, безкорисно та за власною ініціативою в умовах нацистського терору допомагав євреям рятуватися від страшної долі. На сьогодні серед дипломатів різних держав це звання присвоєно 34 особам – послам, нунціям, консулам, дипломатичним секретарям та аташе.

Відкриваючі виставку, Андрій Заяць наголосив, що знайомлячись з історіями дипломатів – праведників серед народів світу, ми бачимо вражаючі приклади відваги та самопожертви серед людей, наділених владними повноваженнями, які власним вибором довели, як важливо зберігати людяність та віру в добро. Державний секретар МЗС зазначив, що відзначаючи кожного року в Україні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, ми тим самим вшановуємо пам'ять мільйонів людей, які прийняли мученицьку смерть від рук нацистів в страшні роки Другої Світової війни.

Понад дві з половиною тисячі українців отримали від Меморіального комплексу та Інституту пам’яті «Яд Вашем» високе звання Праведник серед народів світу.

У відкритті виставки взяли участь представники іноземних дипломатичних місій та громадськості.

Останні новини

Україна приєдналася до Спільної заяви країн-партнерів у рамках Ініціативи з безпеки у галузі нерозповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ) у контексті правозастосування резолюцій РБ ООН 2375 і 2397 | 19 лютого, 19:00

Україна вживатиме належних дієвих заходів з метою зменшення загроз, пов'язаних з можливим розповсюдженням КНДР ЗМЗ та відповідних матеріалів шляхом перехоплення заборонених вантажів та контрабандних перевезень. Така діяльність здійснюватиметься у відповідності до національного та міжнародного права задля досягнення головної мети - примусити КНДР відмовитися від ядерної зброї та засобів її доставки.

Заява МЗС України щодо подачі Україною меморандуму в арбітражному провадженні проти РФ за Конвенцією ООН з морського права | 19 лютого, 15:13

19 лютого 2018 року Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права. Меморандум доводить, що Російська Федерація порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes