Міністерство закордонних справ України

Київ 09:11

Державний секретар МЗС України Андрій Заяць відкрив виставку «Поза межами обов'язку», присвячену дипломатам, які були визнані Праведниками Народів Світу

29 січня, 19:26

29 січня 2018 року у рамках відзначення в Україні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка Державний секретар МЗС України Андрій Заяць відкрив виставку «Дипломати – праведники серед народів світу».

Її організаторами виступили Посольство Держави Ізраїль та МЗС України. Виставка презентує документи з фондів ізраїльського центру пам'яті Голокосту "Яд Вашем" та МЗС Держави Ізраїль і присвячена подвигу представників дипломатичної професії різних країни, які брали участь в операціях з порятунку євреїв на різних етапах Голокосту.

Звання «праведник серед народів світу» удостоюються ті, хто активно, безкорисно та за власною ініціативою в умовах нацистського терору допомагав євреям рятуватися від страшної долі. На сьогодні серед дипломатів різних держав це звання присвоєно 34 особам – послам, нунціям, консулам, дипломатичним секретарям та аташе.

Відкриваючі виставку, Андрій Заяць наголосив, що знайомлячись з історіями дипломатів – праведників серед народів світу, ми бачимо вражаючі приклади відваги та самопожертви серед людей, наділених владними повноваженнями, які власним вибором довели, як важливо зберігати людяність та віру в добро. Державний секретар МЗС зазначив, що відзначаючи кожного року в Україні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, ми тим самим вшановуємо пам'ять мільйонів людей, які прийняли мученицьку смерть від рук нацистів в страшні роки Другої Світової війни.

Понад дві з половиною тисячі українців отримали від Меморіального комплексу та Інституту пам’яті «Яд Вашем» високе звання Праведник серед народів світу.

У відкритті виставки взяли участь представники іноземних дипломатичних місій та громадськості.

Останні новини

Павло Клімкін обговорив у Кенії можливу участь ООН-Хабітат у відновленні та розбудові інфраструктури Донбасу | 22 травня, 20:11

В рамках другого дня офіційного візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Кенії відбулися його зустрічі зі Спікером Національної Асамблеї Кенії Джастіном Мутурі, Генеральним директором Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде та Виконавчим директором Програми ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) Маймуною Шаріф.

Павло Клімкін перебуває з офіційним візитом в Республіці Кенія | 21 травня, 20:00

21 травня 2018 р. розпочався офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Республіки Кенія.

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes