Міністерство закордонних справ України

Україна та Федеративна Республіка Німеччина продовжують успішне двостороннє співробітництво в галузі РХБЯ безпеки та захисту

02 лютого, 20:13

На сьогоднішній день проблематика зміцнення радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної (РХБЯ) безпеки та захисту для України є актуальною. Починаючи із червня 2014 року, у рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення» було започатковано новий формат сфокусованого розгляду проектних пропозицій України в галузі РХБЯ безпеки та захисту з метою залучення додаткової міжнародної допомоги на їхню реалізацію.

За міжвідомчої координації, що здійснювалася Департаментом міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України, було вирішено продовжити дію Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у сфері біологічної та хімічної безпеки і ядерного/радіологічного захисту в рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення» до 31 грудня 2019 року.

Пролонгація Угоди дозволить продовжити практичну реалізацію низки важливих для нашої держави проектів у галузі РХБЯ безпеки та захисту. Із цією метою Німецька сторона надасть Україні фінансову допомогу у розмірі до 8 млн євро. Ці кошти використовуватимуться компетентними органами України для закупівлі обладнання для виявлення РХБЯ загроз та їхнього усунення, а також для отримання відповідних інженерно-технічних послуг і проведення тематичних тренінгів.

На думку МЗС України, продовження плідного двостороннього співробітництва із ФРН у цій галузі дозволить підвищити ефективність системи РХБЯ безпеки та захисту не тільки в Україні, а й в Європі в цілому.

Останні новини

Україна приєдналася до Спільної заяви країн-партнерів у рамках Ініціативи з безпеки у галузі нерозповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ) у контексті правозастосування резолюцій РБ ООН 2375 і 2397 | 19 лютого, 19:00

Україна вживатиме належних дієвих заходів з метою зменшення загроз, пов'язаних з можливим розповсюдженням КНДР ЗМЗ та відповідних матеріалів шляхом перехоплення заборонених вантажів та контрабандних перевезень. Така діяльність здійснюватиметься у відповідності до національного та міжнародного права задля досягнення головної мети - примусити КНДР відмовитися від ядерної зброї та засобів її доставки.

Заява МЗС України щодо подачі Україною меморандуму в арбітражному провадженні проти РФ за Конвенцією ООН з морського права | 19 лютого, 15:13

19 лютого 2018 року Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права. Меморандум доводить, що Російська Федерація порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes