Міністерство закордонних справ України

Київ 20:01

Українська делегація взяла участь у засіданні Робочої групи Ініціативи Групи Семи "Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення»

05 лютого, 22:41

30 січня - 2 лютого 2018 року в м.Оттава під головуванням Канади відбулося засідання Робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення» (РГ ГП).

У заході взяли участь представники країн-членів Партнерства, причетних міжнародних інституцій та неурядових організацій.

До складу української делегації на вказаному заході, на чолі з в.о. Міністра охорони здоров'я України д-ром Уляною Супрун, увійшли представники Міністерства закордонних справ, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державного агентства управління зоною відчуження та Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Програма роботи засідання передбачала розгляд проблематики радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної (РХБЯ) безпеки у форматах відповідних робочих підгруп. У ході зазначеного заходу, серед іншого, продовжилося предметне обговорення стану та перспектив реалізації проектних пропозицій з посилення РХБЯ безпеки в Україні, в тому числі в контексті надання відповідної технічної допомоги, а також визначалися конкретні напрями розширення міжнародного співробітництва в цій сфері. Українська сторона також провела низку двосторонніх консультацій з представниками різних країн щодо залучення додаткових фінансових ресурсів на реалізацію в Україні проектів у сфері протидії розповсюдженню зброї та матеріалів масового знищення, зміцнення РХБЯ безпеки.

Під час виступу на пленарному засіданні в.о. Міністра охорони здоров'я України д-р У.Супрун відзначила підтримку Україною цілей і принципів Глобального партнерства, підкреслила необхідність посилення взаємодії держав-членів з метою посилення можливостей запобігання та ефективній протидії сучасним викликам і загрозам у сфері нерозповсюдження зброї та матеріалів масового знищення, наголосила на порушенні РФ фундаментальних норм і принципів міжнародного права у зв’язку з окупацією Криму та військовою агресією на сході нашої країни. Д-р Уляна Супрун підкреслила важливість міжнародної допомоги Україні у галузі зміцнення радіологічної, хімічної, біологічної і ядерної безпеки та висловила сподівання на її розширення.

Співробітництво з Україною залишається одним з пріоритетних питань порядку денного Глобального партнерства. Засідання РГ ГП підтвердило налаштованість країн-учасниць до подальшого поглиблення діалогу у питаннях зміцнення РХБЯ безпеки, а також продемонструвало готовність донорів надавати фінансову та консультативну допомогу на реалізацію цільових програм та проектів, спрямованих на зміцнення міжнародної безпеки у сфері протидії розповсюдженню зброї та матеріалів масового знищення у цілому.

Останні новини

Заступник міністра Сергій Кислиця прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного Посла Республіки Чилі в Україні за сумісництвом | Сьогодні, 17:25

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного Посла Республіки Чилі в Україні за сумісництвом Хýліо Брáво Юбіні.

Албанія підтверджує незмінність курсу на повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України | Вчора, 19:00

22 лютого 2018 року відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ та у справах Європи Республіки Албанія Дітміра Бушаті, в ході якого у Києві були проведені переговори Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром Бушаті.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes