Міністерство закордонних справ України

Інформація щодо виплати компенсації з боку ФРН колишнім радянським військовополоненим

07 липня 2017, 09:00

Згідно з прийнятим ФРН рішенням радянські військовослужбовці, що перебували в період Другої світової війни з 22 червня 1941 р по 8 травня 1945 р в якості військовополонених Німеччини, можуть отримати одноразову допомогу в розмірі 2500 євро.

Вказана грошова допомога виплачується на добровільних засадах, а не на підставі законного домагання, вона не може бути виплачена третім особам або спадкоємцям. Із заявою про виплату допомоги може виступити тільки потерпілий або уповноважена ним особа.

Якщо дійсну заяву було подано і протягом шести місяців після смерті правомочної особи ніхто з правонаступників в сенсі Директиви про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим не звернувся з повідомленням про своє правонаступництво в Федеральне відомство централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV), то право на одержання допомоги припиняє свою дію. Роз'яснення та вказівки з даного питання містяться в пам'ятці (зразок заяви та пам'ятка російською мовою додаються), оприлюдненій на сайті відомства за наступним посиланням:

http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/russisch/start.html;jsessionid=DCB752D7B9B421B93E1FBC462EDD041C.live4462.

Подробиці врегульовані в Директиві від 30 вересня 2015 року про виплату одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим, яка була опублікована 14 жовтня 2015 року в федеральному віснику Німеччини.

Заява має бути подана  не пізніше 30 вересня 2017 року на адресу Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань: Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen (BADV) DGZ Ring 12 13086 Berlin.

Про задоволення заяви про виплату одноразової грошової допомоги виносять рішення співробітники компетентної робочої групи «Компенсації заявникам, які містилися в гетто і залучалися до примусових робіт» (AG AfG). Керівником AG AfG є пані д-р Хампель (Frau Dr. Hampel).

Для отримання довідок заявники можуть звернутися по телефону в довідковий центр ФРН за наступним номером: +49 30 187030-1550. Крім того питання можна надіслати електронною поштою на адресу робочої групи AG AfG: poststelle@badv.bund.de.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes