Міністерство закордонних справ України

Київ 22:35

Прибуття новопризначеного Посла до України

Дипломатичне представництво іноземної держави нотою інформує Міністерство закордонних справ України про дату прибуття в Україну новопризначеного глави дипломатичного представництва.

При прибутті в Україну літаком у ноті вказуються також час прильоту та номер авіарейсу. Якщо Посол іноземної держави прибуває разом з родиною, у ноті вказуються імена, прізвища членів сім’ї та ступінь родинного зв’язку.

На підставі ноти Посольства Міністерство закордонних справ України замовляє та сплачує послуги Залу офіційних делегацій міжнародного аеропорту «Бориспіль» для Посла та членів сім’ї, які слідують разом з Послом під час першого офіційного прибуття в Україну.

Якщо Глава представництва прибуває до аеропорту «Бориспіль» у робочий час, його зустрічає представник Департаменту державного протоколу МЗС України.

У разі прибуття Посла в Україну автомобілем Посольство може повідомити МЗС України про дату, орієнтовний час прибуття, місце перетину кордону, номер та марку автомобіля для надання сприяння у перетині кордону.

Після прибуття Посла дипломатичне представництво нотою повідомляє про готовність вручити копії Вірчих грамот, а також звертається з проханням призначити дату вручення Вірчих грамот Президенту України.

Департамент державного протоколу МЗС України організовує церемонію вручення Послом копій Вірчих грамот керівництву Міністерства.

Після вручення копій Вірчих грамот новопризначений Посол має право проводити робочі зустрічі з главами іноземних дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, брати участь у заходах, за виключенням заходів за участю перших осіб держави.

Церемонія вручення Президенту України Вірчих грамот послами іноземних держав організовується Головним департаментом Державного Протоколу та Церемоніалу Адміністрації Президента України спільно з Департаментом державного протоколу Міністерства закордонних справ України і проводиться в урочистій обстановці в Адміністрації Президента України.

МЗС України нотою інформує дипломатичне представництво про дату вручення Вірчих грамот Президенту України та надсилає детальний сценарій церемонії. В день проведення церемонії посли іноземних держав запрошуються до її початку на брифінг в МЗС України.

Церемонія передбачає:

- проходження Посла повз стрій воїнів почесної варти;

- вітання Послом Державного Прапора України уклоном голови;

- вітання Послом Президента України і звернення Посла з короткою промовою (до однієї хвилини);

- вручення Президенту України Вірчих грамот та, як правило, Відкличних грамот попередника;

- вітання у відповідь Президентом України Посла;

- спільне фотографування Президента України та Посла біля Державного Прапора України;

- коротка бесіда Президента з Послом.

Форма одягу: діловий костюм або національне вбрання.

Новопризначений Посол іноземної держави вважається таким, що розпочав виконання своїх функцій в Україні, з моменту вручення ним Вірчих грамот Президенту України.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes