Міністерство закордонних справ України

Київ 22:35

Дії у разі настання дорожньо-транспортної пригоди

Порядок дій у разі настання дорожньо-транспортної пригоди визначений пунктом 2.10. «Правил дорожнього руху». Такий порядок розповсюджується на усіх без виключення водіїв, у тому числі й осіб, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами.

Відповідно до вищезазначеного нормативно правового документу, в разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 Правил дорожнього руху;

в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10  Правил дорожнього руху, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

 

Страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

Відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», цивільно-правова відповідальність власників транспортних засобів, у тому числі іноземних дипломатичних та штатних консульських установ, представництв міжнародних організації в Україні та їх персоналу має бути застрахована з наданням «Полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Під час використання транспортного засобу «Поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» повинен знаходитись у водія. Порядок дій у разі настання страхового випадку зазначено у згаданому Полісі. Страхові компанії, з якими укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів можуть встановлювати додаткові вимоги та рекомендації щодо дій водія у разі настання страхового випадку.

 

Оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди та врегулювання наслідків

У разі настання дорожньо-транспортної пригоди, спричиненої особою, яка користується дипломатичними привілеями та імунітетами, поліцією складається рапорт, до якого додаються:

1) схема місця дорожньо-транспортної пригоди, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;

2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

3) показання технічних приладів (у разі їх наявності);

4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);

5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Рапорт та інші матеріали щодо дорожньо-транспортної пригоди спричиненої особою, яка користується дипломатичними привілеями та імунітетами, надсилаються Департаментом патрульної поліції до Міністерства закордонних справ України.

У разі отримання матеріалів щодо дорожньо-транспортної пригоди МЗС України надсилає звернення на адресу відповідної місії з проханням щодо врегулювання усіх питань пов’язаних з відповідним інцидентом, та висловлює прохання інформувати щодо вжитих кроків у зв’язку з цим.

Якщо унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що спричинена особою, котра користується дипломатичними привілеями та імунітетами, завдано шкоди іншим учасникам дорожнього руху, МЗС України очікує оперативного врегулювання наслідків та відшкодування завданих збитків.