Міністерство закордонних справ України

Київ 08:05

Митне оформлення транспортних засобів

Транспортні засоби, акредитованих у МЗС України іноземних дипломатичних та штатних консульських установ, представництв міжнародних організації в Україні, що ввозяться на територію України, підлягають митному оформленню. Транспортні засоби, що вже перебувають у режимі імпорту (вільного обігу на території України) не потребують подальшого митного оформлення.

Особливості пропуску на митну територію України та оподаткування автомобілів іноземних дипломатичних та штатних консульських установ, представництв міжнародних організації в Україні визначено розділом ХІІІ «Митного кодексу України»

 

Обмеження щодо кількості автомобілів, дозволених для ввезення із звільненням від сплати митних платежів іноземними дипломатичними та штатними консульськими установами та їх персоналом, акредитованим у МЗС України

1. Службові (офіційні) транспортні засоби іноземних дипломатичних та штатних консульських установ: кількість членів дипломатичного персоналу плюс дві одиниці;

2. Приватні (особисті) транспортні засоби:

- глава дипломатичного представництва іноземної держави – дві одиниці;

- член дипломатичного персоналу – одна одиниця;

- кожен повнолітній член сім’ї глави представництва та членів дипломатичного персоналу, який акредитований у МЗС України, не є громадянами України та не проживає в Україні постійно, – одна одиниця;

- члени адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави та члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, якщо вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, - не більше однієї одиниці на сім’ю.

 

Застосування умов взаємності

У разі надання закордонному дипломатичному представництву України або його персоналу іноземною державою менш сприятливого режиму, ніж передбачено Митним кодексом України, до дипломатичного представництва такої іноземної держави в Україні та його персоналу застосовується аналогічний режим на умовах взаємності.

Митні пільги для представництв міжнародних організацій в Україні, а також їх персоналу та членів сімей персоналу визначаються міжнародними договорами України, укладеними відповідно до закону.

 

Порядок здійснення практичних кроків щодо митного оформлення транспортних засобів

Митне оформлення транспортних засобів здійснюється митними органами Державної фіскальної служби України з урахуванням умов взаємності (для дипломатичних представництв та штатних консульських установ) та повідомлень щодо норм міжнародних договорів (для представництв міжнародних організацій), що надаються МЗС України у формі «Спеціальної заяви про митне оформлення».

 

Перший етап - взаємодія з МЗС України щодо надання «Спеціальної заяви про митне оформлення»

Увага: питання митного оформлення розглядаються МЗС окремо від питань пов’язаних з реєстрацією автомобілів у територіальних сервісних центрах МВС України. Переконливе прохання не поєднувати відповідні звернення у одній вербальні ноті.

З метою здійснення процедури митного оформлення автомобіля (у разі ввезення автомобіля, продовження терміну перебування на території України, остаточного вивезення або продажу) відповідна установа звертається до МЗС з такими документами:

Щодо службових (офіційних) транспортних засобів:

-  вербальна нота щодо намірів здійснити відповідну операцію (зазначається: власник транспортного засобу, марка, модель, номер кузову та рік випуску).  Зразок;

- два ідентичних, опрацьованих примірники «спеціальної заяви про митне оформлення», завірені «мокрими» печатками установи та підписами глави установи.

Щодо приватних (особистих) транспортних засобів:

-  вербальна нота щодо намірів здійснити відповідну операцію (зазначається: власник транспортного засобу, марка, модель, номер кузову та рік випуску).  Зразок;

- два ідентичних, опрацьованих примірники «спеціальної заяви про митне оформлення», завірені «мокрими» печатками установи та підписами глави установи;

- одна копія картки акредитації власника у МЗС України.

У разі якщо звернення стосується продажу автомобіля всередині дипломатичного корпусу, до вищезазначених документів додається одна копія картки акредитації нового власника у МЗС України.

Після опрацювання МЗС України вищезазначених звернень один примірник «спеціальної заяви про митне оформлення» зі службовими відмітками, печаткою Департаменту державного протоколу та підписом його керівника, передаються до поштової скриньки дипломатичної установи, що розташована у приміщенні МЗС України.

Даний примірник буде використаний установою під час безпосереднього митного оформлення у митних органах України.

Зазвичай, МЗС України опрацьовує відповідні звернення протягом п’яти робочих днів. У зазначений строк, МЗС України не надає коментарів щодо стану розгляду відповідних звернень.

Другий етап - взаємодія з митними органами Державної фіскальної служби України

Митне оформлення транспортних засобів дипломатичних представництв, штатних консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, їх персоналу та членів сімей персоналу проводиться митними органами Державної фіскальної служби України за місцем розташуванням таких установ.

Контактну інформацію відповідних територіальних митних органів можна знайти за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/mitni-postuu/

Іноземні дипломатичні місії, що розташовані у місті Київ обслуговуються Відділом митного оформлення №2 Митного посту «Спеціалізований» Київської міської митниці Державної фіскальної служби.

Контактна інформація:

Юридична адреса:       м.Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8А

Місце розташування на мапі:        

https://goo.gl/maps/wNuphyziXrp

https://goo.gl/maps/zNwY2KiJcNr

 

Телефон:                       (044) 457-69-44, 457-69-45

Режим роботи:

Понеділок – Четвер:    з 09:00 до 18:00

П'ятниця:                      з 09:00 до 16:45

Обідня перерва:           з 13:00 до 14:00